Arama sonuçları

Mezuniyet hediyeleri 50 Cumhuriyet altını oldu

Mezuniyet hediyeleri 50 Cumhuriyet altını oldu

Mezuniyet hediyeleri 50 Cumhuriyet altını oldu. Sabancı Vakfı'nın sorumluluğunda 23 yıldır sürdürülen "Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri" dağıtıldı. Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nden ilk üç derece ile mezun olan öğrenciler, merhum Sakıp Sabancı’nın gençleri teşvik etmek amacıyla başlattığı “Eğitim Ödülleri” kapsamında toplamda 50 Cumhuriyet altını karşılığı Türk Lirası ile ödüllendirildi.

MEZUNİYET HEDİYELERİ CUMHURİYET ALTINI 

Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nden birinci olarak mezun olan Talha Enes Güler 25, ikinci Mine Kara 15 ve üçüncüsü Ediz Ferit Kula 10 Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. 

Sabancı Vakfı Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gürleyik Sabancı Vakfı’nın bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanında aralarında eğitim kurumları, öğretmenevleri, öğrenci yurtları, kültür merkezleri, sosyal ve spor tesislerinin bulunduğu 120’den fazla eseri inşa ettiğini söyledi. 

SAKIP SABANCI’NIN VASİYETİ VAR 

Gürleyik sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, eğitime yapılan yatırımlara büyük önem veren merhum Sakıp Sabancı’nın ismini taşıması nedeniyle ayrı bir öneme sahip.Sabancı, gençlere verdiği öğütlerde her zaman başarıya giden yolun bir şeye inanmaktan geçtiğini vurgular; başarıların teşvik ve takdir edilmesi gerektiğine inanırdı. Merhum Sakıp Sabancı’nın başarıların teşvik edilmesi amacıyla başlattığı eğitim ödülleri ile aralıksız 23 yıldır ilk 3 derece ile mezun olan öğrencileri ödüllendiriyoruz. Hepinizin bildiği gibi Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi hem akademik hem de sosyal alandaki başarılarıyla da İstanbul’da üst sıralarda yer alan bir okul. Sabancı Vakfı olarak, gurur duyduğumuz bu başarıları sağlayan öğrencilere emek veren, onları destekleyen öğretmenlere şükranlarımızı sunuyoruz.” 

2016-2017 eğitim-öğretim yılında Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nden 160 öğrenci mezun oldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Lisans Yerleştirme Sınavları’nda (LYS) en yüksek puan alan ve üniversiteye yerleşen üç öğrenciye de lisans öğrenimleri süresince “Sakıp Sabancı Başarı Bursu” verilecek.

29-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin