Arama sonuçları

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Müfredat azaltılmayacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Müfredat azaltılmayacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Müfredat azaltılmayacak. Selçuk, "uzaktan eğitimde müfredat nasıl yetişecek" sorusunu yanıtladı: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, karma bir modelle öğrencilerin, eğitimlerine haftanın iki günü okulda yüz yüze, diğer günler uzaktan eğitimle devam edeceğine işaret etti. Selçuk, "Bu nedenle müfredatta bir azalma söz konusu değil. Uzaktan eğitimde ders takibinin aksatmadan yapılması, uzaktan eğitime gereken önemin verilmesi yolundaki telkinlerimiz bu yüzden" dedi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK: MÜFREDAT AZALTILMAYACAK

Selçuk, "Hocam bir dakika, bir sorum var" başlığıyla hazırlanan videolu paylaşımlarında bu kez, "Haftanın iki günü okulda ders yapılıyor ama müfredat nasıl yetişecek?" sorusuna yanıt verdi.

Sosyal medya hesaplarından yayınladığı videoda, ders saatlerinin yüz yüze eğitimdeazaltıldığını ifade eden Selçuk, şunları kaydetti:

MÜFREDAT UZAKTAN VERİLMEYE DEVAM EDİYOR

"Ama müfredat, uzaktan eğitimle bütünsel olarak verilmeye devam ediyor. Bu süreçte, karma bir modelle öğrencilerimiz, eğitimlerine haftanın iki günü okulda yüz yüze, diğer günler uzaktan eğitimle devam edecek. Bu nedenle müfredatta bir azalma söz konusu değil. Uzaktan eğitimde ders takibinin aksatmadan yapılması, uzaktan eğitime gereken önemin verilmesi yolundaki telkinlerimiz bu yüzden. TRT EBA kanalları ile okuldaki dersler birbirini tamamlayıcı bir nitelikte hazırlandı." 

14-10-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş