Arama sonuçları

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin mi olacak?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin mi olacak?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin mi olacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 16.00’da Meclis’te yemin edecek ve göreve başlayacak. Saat 18.00’de ise Saray’da tören yapılacak. Akşam yemeğinden sonra da Erdoğan yeni kabinesini açıklayacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN Mİ OLACAK?

Yeni kabine ile ilgili açıklama AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’dan geldi. Bostancı yeni kabineye ilişkin yaptığı açıklamada çok şaşırtıcı bir kabine olmayacağını ama “şaşırılan isimler” olabileceğini söyledi.

Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) koridorlarında ise MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in yeni Milli Eğitim Bakanı olarak atanabileceği konuşuluyor. 

 

YENİ SİSTEMİN DE MİMARI 

Tekin, TEOG’un kaldırılmasının ardından Liseye Geçiş Sistemi’ni (LGS) hazırlayan isim.  

YUSUF TEKİN KİMDİR?

1970 yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize´de tamamladı. Lisans öğrenimini 1989-1994 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde aldı. Siyaset ve Sosyal Bilimler Alanında 1997 yılında yüksek lisans ve 2002 yılında doktorasını tamamladı. 2007 yılında Siyaset Bilimi alanında Doçent unvanı aldı. Mesleki kariyerine 1994 yılında Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı´nda araştırma görevlisi olarak başladı. 

5 YILDIR MEB MÜSTEŞARI OLARAK GÖREV YAPIYOR

2002 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´ne öğretim üyesi olarak atandı. Aynı Fakültede 2007 yılına kadar Yardımcı Doçent olarak, 2007-2010 yılları arasında Doçent olarak çalıştı. Bu süre içinde Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Dekan Vekilliği, Üniversite Senato üyeliği, Fakülte ve Enstitü Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 2010 yılında Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdür yardımcılığı görevine atandı. 
2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atandı. 29 Mayıs 2013 tarihinden itibaren Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulunuyor. 

09-07-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş