Arama sonuçları

Milli Eğitim’den 2 bin 585 öğretmen daha atıldı

Milli Eğitim’den 2 bin 585 öğretmen daha atıldı

OHAL kapsamındaki 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) 2 bin 585 öğretmen atıldı.

OHAL kapsamındaki 686 sayılı KHK ile toplam 4 bin 464 kişi kamu görevinden çıkartıldı, 17 kişi ise göreve iade edildi. Bunlar arasında MEB’den 2 bin 585 öğretmenin yanı sıra İçişleri Bakanlığından 49, Emniyet Genel Müdürlüğünden 417, Jandarma Genel Komutanlığından 893 kişi kamu görevinden çıkarıldı.

RESMİ GAZETE'NİN MÜKERRER SAYISI

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, bugünkü Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 2 Ocakta toplanan Bakanlar Kurulu tarafından Anayasanın 121. maddesi ile 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 4üncü maddesine göre, alınan kararlar doğrultusunda hazırlanan 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazetenin bugünkü son mükerrer sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, 686 Sayılı KHK ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca, devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler, kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarıldı.

Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacak. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilecek.

Bu KHK ile "Kamu görevinden çıkarılanlar", "Kamu görevine iade edilenler", "Öğrencilik statüsü geri verilenler" ile "Tedbir uygulanan emekli emniyet mensupları" başlıkları altında yeni düzenlemelere yer verildi.

Bu blog AA abonesidir

 

07-02-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş