Arama sonuçları

Milli sporcular üniversite sınavına İspanya'da girecek

Milli sporcular üniversite sınavına İspanya'da girecek

Milli sporcular, üniversite sınavına  İspanya'da girecek. Akdeniz Oyunları nedeniyle Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YKS) yapılacağı 30 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında İspanya’da bulunacak olan milli sporcular,  üniversite sınavına İspanya’da girecek.

MİLLİ SPORCULAR ÜNİVERSİTE SINAVINA İSPANYA'DA GİRECEK

Turnuvada üniversite sınavına girecek olan 27 Milli sporcu bulunuyor. İspanya’nın Tarragona kentinde 22 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Akdeniz Oyunları’nda yer alacak Milli sporcular için özel bir düzenleme yapıldı. Bu düzenleme sonucunda 27 sporcu İspanya'da sınava girecek.

MİLLİ SPORCULARA ÖZEL DÜZENLEME

ÖSYM ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yaptığı yazışmalar sonrasında, 27 milli sporcu, İspanya’da, Türkiye ile aynı anda sınava başlayacak ve aynı anda sınavı bitirecek.

Sınav takvimine Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran Cumartesi günü TSİ 10.15’te gerçekleşecek. İspanya’daki sporcular ise yerel saatle saat 09.15’te sınava başlayacak.

YKS'nin ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile üçüncü oturum Yabancı Dil Testi (YDS) 1 Temmuz Pazar günü yapılacak. 2. oturum TSİ 10.15, 3. oturum da TSİ 15.45’te gerçekleşecek. İspanya’da sınava girecek olan sporcular, 2. oturuma yerel saatle 09.15, 3. oturuma ise yerel saatle 14.45’te başlayacak.

09-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş