Arama sonuçları

Müdür çarşaflı dersi biliyormuş

Müdür çarşaflı dersi biliyormuş

Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun’un çarşaflı imam eşiyle birlikte derse girdiği ortaya çıktı. SOL Parti Antalya İl Örgütü’nden yapılan açıklamada ise uygulamanın suç olduğu kaydedildi.

Antalya Finike’de İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün derslere çarşafla giren imam eşinden haberinin olduğu ortaya çıktı. BirGün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre müdür Cengiz Coşkun’un çarşaflı öğretmenle daha önce derslere girdiği öğrenildi. Coşkun derste öğrencilerle sohbet ederken imam eşi de kendisine yardımcı oldu.

HABERİ OLMADIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri daha önce yaptığı açıklamada çarşafla derse girildiğinden haberleri olmadığını açıklamıştı.

Öte yandan daha önce 2 gün okula giden ilkokul öğrencileri EBA Destek noktalarına 5 gün gitmeye başladı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Finike’den bir öğretmen, Yeşilköy, Dağbağ, Çamlıbel, Yazır köylerinde, EBA destek noktaları adı altında imamlar ve çarşaflı eşleri tarafından müfredat dışı ders verildiğini söyledi.

“İMAM VE İMAM EŞLERİ DERSE GİRİYOR”

Öğretmen, saat 12.40’ta okuldan çıkan öğrencilerin direkt olarak söz konusu okullara gittiğini belirterek, şöyle dedi: “Beş gün bu noktalarda eğitim alıyorlarmış. İmamlar ve imam eşleri derse giriyor. Okullar normalde kapalı ama bunlar EBA destek noktası altında açılmış okullar.”

“AYRIMCI UYGULAMALARI YASAYA AYKIRIDIR”

SOL Parti Antalya İl Örgütü konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamada şunlar dendi: “Finike’de ortaya çıkan olay AKP-MHP koalisyonunun nasıl bir eğitim ve toplum anlayışını halka dayattığını göstermesi açısından güzel bir örnek. Hem Çamlıbel ve Yazır köylerinde çalışan imamlar, hem de Yeşilköy ve Dağbağ köylerinde çalışan imam eşleri çocuklara müfredat ve eğitim programlarında bulunmayan Arapça dersi vermektedirler. İmam eşleri yüzlerini de kapatan bir çarşafla derslere girmektedir. Finike Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerici, partizanca, ayırımcı uygulamaları yasalara, anayasaya ve çocuk hakları bildirgesine aykırıdır ve suçtur. Bunun hesabını soracağız ve sormaya da devam edeceğiz. Finike halkı gerici faşist güruhu SOL’layıp geçecektir.”

NE OLMUŞTU?

Finike’de 4 köy okulunun ikisinde köy imamları, ikisinde ise eşleri ders vermeye başlamıştı. Köy okullarından birinde eğitim veren imamın eşinin derslere çarşaflı şekilde girdiği ortaya çıkmıştı. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, olaya ilişkin soruşturma başlatmıştı.

16-03-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş