Arama sonuçları

Mülakatları kayda alın bütün Türkiye görsün

Mülakatları kayda alın bütün Türkiye görsün

Mülakatları kayda alın bütün Türkiye görsün. Bu sözler öğretmen atamalarının bundan sonra mülakatla yapılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran'dan geldi. Cankurtaran, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu ziyaretinin ardından, partisinin il başkanlığında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İşte Cankurtaran'ın açıklamaları: 

ÖĞRETMEN ATAMALARI VE MÜLAKAT: Öğretmen atamalarıyla ilgili gerçekleştirilen mülakatlarda sorunlar yaşanıyor. Bundan sonra yapılacak olan atamalarda mülakat yapılacak. 'Mülakatlarla alınacak' dendi. Mülakatlarda da 'insanların ideolojileri nedir, siyasi partileri nedir, kimlikleri nedir, mezhepleri nedir' gibi sorular soruluyor. Türkiye'de böyle şeylere alışkın değiliz. Biz, tüm renkleriyle beraber yaşayan bir ülkeyiz. Bir insanı mezhebiyle, kimliğiyle, nereli olduğuyla, hangi siyasi bakış açısında olduğuyla ilgili soruların sorulması çok yanlış."

MÜLAKATLARI KAYDA ALIN: Eğer çekinecek bir şey yoksa, soru bankasında böyle sorular yoksa, bundan sonra mülakatları kayda alın. Bütün Türkiye görsün.

Bu blog AA abonesidir

17-10-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş