Arama sonuçları

Muş'ta 155 öğretmen açığa alındı

Muş'ta 155 öğretmen açığa alındı

Muş'ta terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle, 155 öğretmen açığa alındı. Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, kentte terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen soruşturması kapsamında, 155 öğretmenin açığa alındığını bildirdi.

Kentte, 2016-2017 eğitim öğretim dönemine 19 Eylül'de başladıklarını anımsatan Arslan, şöyle konuştu:

"Yaz tatilinde okullarımızda bakım ve onarım yaparak eğitim ve öğretime hazırladık. Ancak 15 Temmuz'da yaşanan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişiminden dolayı biraz eksikliklerimiz var. Özellikle bu kapsamda açığa alınan öğretmenlerimiz var. Bunların yerine ücretli öğretmenlerle takviye yaptık. 10 Ekim'de bakanlığımızın atayacağı öğretmenlerle bu eksikliklerimizi tamamlayarak, eğitime eksiksiz olarak devam edeceğiz. İlimizin norm kadrosu 7 bin öğretmendir. Şu anda bin 950 öğretmen açığımız var. Bunu branş öğretmenlerimizle telafi etmeye başladık. Ayrıca il genelinde terör örgütüne müzevir olması dolayısıyla, 155 öğretmen bakanlığımızca açığa alındı."

Arslan ayrıca, FETÖ kapsamında da önceden 90 öğretmenin açığa alındığını ve bunlardan 56'sının görevden ihraç edildiğini kaydetti.

Bu blog AA abonesidir

 

27-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin