Arama sonuçları

Nedir bu rektörlerin lüks araç merakı?

Nedir bu rektörlerin lüks araç merakı?

Nedir bu rektörlerin lüks araç merakı? Zekat parası ile kendine lüks araç alan rektör. Siirt Üniversitesi'nin Rektör Murat Erman'ın kullanması için “ısıtmalı koltuk, saatte 232 kilometre hız” gibi kriterlere sahip lüks makam aracı kiralama ihalesi tartışılırken, bir “rektör” haberi daha geldi. Benzer olay Aksaray Üniversitesi'nde de yaşandı. Rektör Yusuf Şahin'in makam aracı için Konyalı bir işadamından bağış olarak 100 bin lira alındı. İşadamının “zekat” diye verdiği para ile rektöre lüks araç satın alındı.

NEDİR BU REKTÖRLERİN LÜKS ARAÇ MERAKI?

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk, Aksaray Üniversitesi’ndeki bu olayı yazdı. Buna göre üniversiteye verilen paranın belgesinde “Araç alınmak üzere bağış” ifadesinin yer aldığı görüldü. Üniversitenin 26 Nisan 2017 tarihli yazısında, bağış dilekçesi ve rektörlüğün 100 bin liralık bağışı kabul ettiği vurgulandı. Bağış sonrası Şahin'e Audi A6 Quattro marka araç alındı. Aracın bugünkü değeri ise 750 bin lirayı buluyor

BİZ ZEKAT OLARAK VERELİM DEDİK

Bağış sahibi işadamı S.E.Y. konuyla ilgili şöyle dedi: “Bu bağışı, zekat olarak verelim diye düşündük. Önceki makam arabası sıkıntılıymış sanırım. Bana, ‘Yardımcı olursanız seviniriz' dediler. Makam arabası öğrencilerin iaşesinden alınacağına, biz de hayır için bağışta bulunalım, dedik.”

İşadamı, “Siz Konya'da faaliyet gösteriyorsunuz, neden Konya'daki üniversitelere değil de Aksaray'dakine bağış yaptınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Aksaray da Konya'nın ilçesiydi. Konya Selçuk ise zengin bir üniversite. Aksaray'a verip hayır işledik. Yoksa üniversiteyle bir ticari ilişkimiz yok.”

 

30-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş