Arama sonuçları

Nişantaşı Üniversitesi'nde 'drone' yarışı

Nişantaşı Üniversitesi'nde 'drone' yarışı

Nişantaşı Üniversitesi'nde 'drone' yarışı. Lifecell Tech Drone League 2. Etap Yarışı, 17-18 Kasım'da Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 Neotech Kampusu'nda yapılacak.

Nişantaşı Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Lifecell Tech Drone League 2. Etap Yarışı, 17-18 Kasım'da Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 Neotech Kampusu'nda  gerçekleştirilecek.

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ'NDE 'DRONE' YARIŞI

Tüm dünyada Formula 1’e rakip olarak gösterilen drone yarışları hızla yayılıyor. Pilotlar quad droneları, First Person View (FPV) ve özel radyo kumandaları ile heyecan dolu bir yarış keyfini seyircilere yaşatacak. Belirlenen bir alandan kalkan droneların üzerindeki kameradaki görüntüyü gözlüklerinden takip eden pilotlar, özel dizayn edilmiş pisti en kısa sürede tamamlamak için kıyasıya mücadele edecek.

Pilotların gözlüğündeki görüntü ekranlarda verilirken seyirciler de pilotlarla aynı heyecanı yaşayacak.

DRONE VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ OLACAK
 

En hızlı pilotlar fantastik pistte 200 km ile yarışırken izleyiciler birçok teknolojik deneyim yaşayacak ve workshoplara katılabilecekler. Workshoplarda başarılı olan katılımcılar Lifecell'den sürpriz hediyeler kazanabilecekler. Workshoplar: Kodlu drone, drone uçuş ve drone simülatörü eğitimleri.

Etkinlik kapsamında katılımcılara, drone yarışı, drone şovları, simülatörler, oyunlar, Maker Atölyeleri, VR/E-Spor/RC Cars/Segway'leri sunulacak. Gün boyu sahnede DJ ve MC'ler performans sergileyecekler.

Etkinlik, 17-18 Kasım 9.00–19.00 arasında ve giriş ücretsiz.

 

15-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin