Arama sonuçları

O öğretmenin görevine son verildi

O öğretmenin görevine son verildi

O öğretmenin görevine son verildi. Ankara'da, özel bir anaokulunda, çocuğa kötü muamelede bulunan öğretmenin görevine okul yönetimi tarafından son verildi. Görüntülerde ağladığı için öğretmenin, öğrencinin ağzını kapattığı ve çocuğun uzun süre havasız kaldığı görülüyor. Ağzı kapatılan öğrencinin ise öğretmenin yeğeni olduğu ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ankara'da özel bir anaokulunda yaşanan ve sosyal medyada yer alan video görüntülerinde, öğrencilere şiddet uygulandığı iddia edilen öğretmene ilişkin açıklama yapıldı.

O ÖĞRETMENİN GÖREVİNE SON VERİLDİ

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Olayda görevli çocuk gelişimi uzman öğreticisinin son birkaç hafta içinde ailevi sıkıntılar yaşadığı, kurumdan izin almadan öz yeğenini kuruma getirdiği, video görüntülerindeki çocuğun da yeğeni olduğu, kendi sınıfında yeğenine yüksek sesle bağırdığı, susturmak için ağzını kapayarak fiziki müdahalede bulunduğu bilgisine ulaşılmıştır. Videodaki görüntüler üzerine, özel anaokulu tarafından, ismi geçen çocuk gelişimi uzman öğreticisinin görevine son verilmiştir."

Ayrıca olayla ilgili gerekli inceleme ve soruşturmanın başlatıldığı belirtildi.

23-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş