Arama sonuçları

ODTÜ Bahar Şenlikleri’ne ‘rektörlük’ engeli

ODTÜ Bahar Şenlikleri’ne ‘rektörlük’ engeli

ODTÜ Bahar Şenlikleri’ne ‘rektörlük’ engeli. ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından her yıl düzenlenen şenlik daha önceki yıllarda öğrenciler tarafından ‘Devrim Stadyumu’ olarak adlandırılan alanda yapılıyordu. Rektörlük, öğrencilerin bu yıl da şenliği aynı yerde yapmak istemelerine karşı çıkarak otoparkı adres gösterdi. Öğrenciler bu teklifi kabul etmeyince Cumhuriyet’in haberine göre Rektörlük şenliği iptal etme yoluna gitti.

ODTÜ BAHAR ŞENLİKLERİ’NE ‘REKTÖRLÜK’ ENGELİ

Rektörlük’ten öğrencilere yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“33. Bahar Şenliği düzenlenmeleri ile ilgili UGT ve ilgili diğer topluluklara bir şenlik formatı önerilmiştir. Söz konusu öneri, KKM otopark alanının ve salonlarının kullanımı, burada kurulacak sahne ve yiyecek standlarını içermektedir. Öneri, şenlik formatının geçtiğimiz yıllardaki hali ile kalması talebi ile kabul edilmemiştir. Bu çerçevedeki şenliğin üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, 33. Bahar Şenliği’nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız.”

HALUK LEVENT’TEN ‘ŞENLİK YAPILSIN’ ÇAĞRISI

Ünlü sanatçı Haluk Levent, ODTÜ’deki bahar şenliğinin iptal edildiği haberi üzerine Twitter hesabı üzerinden Rektörlüğe ‘şenlik yapılsın’ çağrısı yaptı. Levent, çağrısında, şöyle dedi:

“Ben eski okulumda konser vermeye hazırım. Bir, iki rock grubu da yanımda getiririm.. Bu festival olsun. Valla para almayacağız ve ses-ışık tesisatını da kendimiz getireceğiz.. Haydi Sayın Rektörüm!”

Fotoğraf: Cumhuriyet

13-04-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin