Arama sonuçları

ODTÜ, Boğaziçi ve MEF 'eğitimde' buluştu

ODTÜ, Boğaziçi ve MEF 'eğitimde' buluştu

ODTÜ, Boğaziçi ve MEF 'eğitimde' buluştu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Boğaziçi Üniversitesi ve MEF Üniversitesi eğitim fakülteleri ortak "eğitim" konferansı düzenleyecek. Eğitimde Gelecek Konferansı (EGK17) iki gün sürecek. Konferans, 11-12 Kasım tarihlerinde MEF Üniversitesi yerleşkesinde yapılacak. 

3 ÜNİVERSİTEDEN ORTAK KONFERANS 

Boğaziçi, ODTÜ ve MEF Üniversitesi Eğitim Fakültelerininişbirliği ile yapılacak olan Eğitimde Gelecek Konferansı'nda (EGK17) amaç Türkiye'de eğitimin geleceğine ışık tutmak, yeni bakış açıları katmak, yaratıcı çözümler üreten eğitimcileri  yüreklendirmek, gelecekte sürdürülebilir eğitim hayatına katkı verecek değişimlere ilham vermek adına yapılacak. Konferans anaokulundan yükseköğretime tüm eğitimcilere yeni ufuklar açmayı hedefliyor. 

Türkiye'ye ve dünyaya eğitimci yetiştiren Boğaziçi ve ODTÜ Eğitim Fakülteleri ile "Okulda Üniversite" Modeli'ni yaşama geçiren MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin bilgi birikim ve deneyimleri ile düzenlenecek EGK17’de alanında önemli ulusal ve uluslararası eğitimcilerin bir araya gelmesi bilgi paylaşımı, network ortamı ve sinerji planlanıyor. 

KONFERANSTA 4 FARKLI TEMA YER ALACAK

Dört farklı tema kapsamında yapılacak olan sunum ve söyleşilerde Dijital Çağda Eğitim-Öğretim, Eğitimde Eşitlik ve Adalet, Gelenekten Geleceğe-Yerelden Küresele İletişimde Eğitim, Gelecekte Öğretmen Eğitimi başlıklı temalar olacak. 

Eğitimde Gelecek Konferansı’na bildiri başvuruları Mayıs2017’nin ilk haftasından itibarenwww.egitimdegelecekkonferansi.com adresi üzerinden alınmayabaşlanacak. Eğitimde Gelecek Konferansı’nda Türkiye’nin her yerinden 1300 katılımcının ağırlanması hedefleniyor.

Eğitimde Gelecek Konferansı için işbirliği anlaşmasını ODTÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gölge Seferoğlu, BoğaziçiÜniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Erktin ileMEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özcan imzaladı.

22-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş