Arama sonuçları

ODTÜ’lüler ‘Koçfest’i protesto etti

ODTÜ’lüler ‘Koçfest’i protesto etti

ODTÜ'lüler 'Koçfest'i protesto etti. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri, üniversitedeki Devrim Stadı’nda Koç Holding sponsorluğunda festival yapılmasını protesto etti. Rektörlük binası önünde toplanan yüzlerce öğrenci, ‘Ne sermayenin ne rektörün, ODTÜ bizimdir’ yazılı pankart açtı.

ODTÜ'LÜLER 'KOÇFEST'İ PROTESTO ETTİ

ODTÜ’deki 32’nci Bahar Şenliği Ankara valiliği tarafından ‘güvenlik’ gerekçesiyle yasaklanmıştı. Dört gün olarak düzenlenen şenliğin, bu yıl Ankara valiliğinin talimatıyla yalnızca 9 Mayıs günü olmak üzere bir gün yapılmasına izin verilmişti.  Ancak 26-27 Nisan tarihli ‘Koçfest’e yönelik kısıtlayıcı bir önlem alınmamıştı.

Evrensel’in haberine göre, festivali protesto etmek için rektörlük binası önünde toplanan yüzlerce öğrenci, şöyle slogan attı: ‘Ne sermayenin ne rektörün, ODTÜ bizimdir’, ‘Mustang go home, Koçfest istemiyoruz!’ yazılı pankartlar taşıyarak “Sermaye defol ODTÜ bizimdir”, “Verşan Kök ODTÜ’ye rektör olamaz.”

'ÖĞRENCİLERİN BİSİKETLE GİREMEDİĞİ STADA TIR GİRDİ'

Öğrenciler adına konuşan Özgür Gür, öğrencilerin yıllardır kendi emekleriyle ördüğü bahar şenliğinden de vazgeçmeyeceklerini söyledi. Gür, önümüzdeki günlerde yapılacak ‘Devrim’ ve ‘Onur’yürüyüşlerini korumak için bir arada olduklarını vurgulayarak, “Bunların hepsi bizim geleneğimiz” dedi.

Gür, en barışçıl şekilde özgürlüklerine sahip çıkacaklarını dile getirerek öğrencilerin bisikletleriyle, sandalyeleriyle giremediği stadyuma tırların, spor arabaların girmesine izin verildiğini söyledi. Rektörlüğün durumdan haberi olmadığını iddia ettiğini aktaran Gür, bunun gerçekçi olmadığını dile getirdi.

27-04-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş