Arama sonuçları

Ödünç ragbi topuyla şampiyon yaptı, şimdi hokey öğretiyor

Ödünç ragbi topuyla şampiyon yaptı,  şimdi hokey öğretiyor

Ödünç ragbi topuyla şampiyon yaptı, şimdi hokey öğretiyor. Cansu Ceylan bir köy öğretmeni. Konya'nın Çumra İlçesi'nde Türkmenkarahüyük Ortaokulu'nda 5 yıldır Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapıyor. Köydeki okulda öğretmenlik yapan Cansu öğretmen öğrencilerini bugüne kadar bocce, masa tenisi, badminton ve dart gibi birçok spor dalıyla tanıştırdı. Ödünç ragbi topuyla öğrencileri Türkiye şampiyonu oldu. Şimdi ise hokey öğretiyor. Hedefleri hokey yarışmalarına girmek ve şampiyonluk.

ÖDÜNÇ RAGBİ TOPUYLA ŞAMPİYON YAPTI, ŞİMDİ DE HOKEY

Cansu Ceylan, yaklaşık 5 yıldır görevde olduğu okuldaki öğrencilerle yeni başarılara koşmak istediklerini söyledi. Ceylan, geçmiş yıllarda birçok spor dalında imkansızlıklara rağmen öğrencilerle beraber alternatif imkanlar oluşturduklarını anlattı. Ceylan, azımsanmayacak başarı ve şampiyonluklar elde ettiklerini belirtti.  

Türkmenkarahüyük Ortaokulu'na 5 yıl önce beden eğitimi öğretmeni olarak atandığını anlatan Ceylan, şöyle konuştu:

BİRÇOK SPOR DALIYLA TANIŞTIRDI

"Geride bıraktığım süre içerisinde öğrencilerimi, bocce, masa tenisi, badminton ve dart gibi birçok spor dalıyla tanıştırdım. Ayrıca bu spor dallarında çeşitli dereceler elde ettik. İl birinciliği elde ettiğimiz spor dalları da oldu. Bunun yanı sıra Konya'yı çeşitli branşlarda Türkiye genelinde temsil etme imkanı da bulduk. En önemlisi, geçen sezon ödünç aldığımız ragbi topuyla turnuvalara katıldık ve Türkiye şampiyonu olduk. Bu yıl da spor dalı olarak yeni olmayan ama okulumuz ve öğrencilerimiz için yeni olan hokey sporuna başladık. Bu konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen Türkiye ve Hollanda milli takım antrenörleri okulumuza gelerek öğrencilerimize ve bizlere destek oluyorlar."

OKULA DEVAMLARINDA ETKİLİ

Hokeyin öğrencilerinde yeni bir heyecan oluşturduğunu vurgulayan Cansu Ceylan, ayrıca hokey sporunun öğrencilerine, okula devamlılık noktasında da büyük katkısı olduğunu sözlerine ekledi.

21-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş