Arama sonuçları

Öğrenci karneleri değişiyor mu?

Öğrenci karneleri değişiyor mu?

Öğrenci karneleri değişiyor mu? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrenci karnelerinin değişmesi için çalışma başlattı. Buna göre karnelerde artık sadece not değerlendirmesi olmayacak. Ancak bakanlık bu değişikliğin bu öğretim yılında olmayacağını belirtti.

CNN Türk’ten Duygu Bayram Ayaz’ın haberine göre yapılacak değişiklikle artık karnelerde sadece not değerlendirmesi yer almayacak. Yeni karnelerde öğrencilerin 1 yıllık gelişim süreçleri de yer alacak. Veliler, çocuklarının karnelerine baktığında çocuklarının yıl için neyi yapıp neyi yapamadıklarını da görecek.

ÖĞRENCİ KARNELERİ DEĞİŞİYOR MU?

Karnelerde yer alacak değerlendirmelerden bazılarının şöyle olacağı belirtiliyor:

'Örneğin öğrenci ezber yapabiliyor mu?', 'Derste söz hakkı istiyor mu?', 'Yüksek sesle okuyabiliyor mu?', 'Okuyabildiğini anlayabiliyor mu?', 'Bir kitabı okuyup anlatabiliyor mu?', 'Yazdığını ne kadar hızlı yazabiliyor mu?'

MEB: BU SENE DEĞİL

Milli Eğitim Bakanlığı ise yaptığı açıklamada söz konusu değişikliklerin bu öğretim yılında yapılmayacağını belirtti. Bakanlık, şöyle dedi:

“Bu çalışma henüz inceleme ve değerlendirme aşamasındadır. Teknik detayları teyit etmemekteyiz. Çalışmamız bu öğretim yılını kapsamamaktadır.”

23-10-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş