Arama sonuçları

Öğrenci ve akademisyen mutluluk eğitimi alacak

Öğrenci ve akademisyen mutluluk eğitimi alacak

Öğrenci ve akademisyen mutluluk eğitimi alacak. Beykoz Üniversitesi, öğrenci ve öğretim üyelerine mutluluk eğitimi verilecek. Merkezi İngiltere’de bulunan “Mutluluk Hareketi – Action For Happiness” isimli sivil toplum kuruluşunun geliştirdiği eğitim, Türkiye’de ilk defa bir iş yaşam dengesi girişimi olan Turuncuyaka öncülüğünde başlatıldı.

Beykoz Üniversitesi ve Turuncuyaka işbirliğiyle gerçekleştirilecek ‘mutluluk eğitimi’nin ilki, 7 Nisan 2020 tarihinde Beykoz Üniversitesi Rektörlük Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.  

Farklı ülkelerinde yürütülen bu eğitim, mutluluk seviyesini arttıran düşünce ve davranışlar konusunda farkındalık yaratmayı ve kişileri bu doğrultuda harekete geçirmeyi amaçlıyor.  

ÖĞRENCİ VE AKADEMİSYENLER MUTLULUK EĞİTİMİ ALACAK

Toplam 8 hafta sürecek ve 26 Mayıs’ta tamamlanacak eğitim, her hafta Salı akşamları, saat 19:30-21:30 arasında Kavacık’taki Rektörlük Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek. Eğitimleri, Beykoz Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Turuncuyaka’nın kurucusu Dr. Filiz Bozkurt verecek.

Mutluluk eğitimine katılanlar;  her hafta “Hayatta gerçekten önemli olan nedir?”, “Aslında bizi mutlu eden nedir?” gibi sorulara yanıt arayacaklar.  Daha mutlu bir toplum ve daha mutlu bir dünya  oluşturmayı hedefleyen eğitime, kendisi ve başkaları için nasıl  mutluluk yaratacağını keşfetmek isteyenler katılabilecek.

EĞİTİM İÇİN İNGİLİZCE ŞARTI

Beykoz Üniversitesi’ndeki “mutluluk” eğitimi sırasında sunumlar ve grup içi sohbetler Türkçe, eğitim materyalleri İngilizce olacak. Bu nedenle katılımcıların İngilizce seviyesinin sunulan materyalleri anlayabilecek düzeyde olması gerekiyor.

Mutluluk eğitimine katılmak isteyenlerden mutluluğun yaygınlaşması ve eğitimlerin sürmesi için İngiltere’deki “Mutluluk Hareketi – Action For Happiness” sivil toplum örgütüne bütçeleri doğrultusunda belirleyecekleri miktarda bağışta bulunmaları bekleniyor.

 

 

 

11-03-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş