Arama sonuçları

Öğrenci ve velilere yönelik eğitim destek planı

Öğrenci ve velilere yönelik eğitim destek planı

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü, salgının başladığı ilk günlerden itibaren öğrencilere ve velilere yönelik eğitim desteklerini "tam kapanma" sürecinde de sürdürüyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, rehberlik araştırma merkezleri aracılığıyla bu dönemin en verimli şekilde atlatılması için öğrencilere ve velilere yönelik bir dizi eğitim destek planı yapıldı.

EĞİTİM SÜREÇLERİNDE ÇÖZÜMCÜL YAKLAŞIMLAR

"Yönetici, öğretmen, öğrenci ve veli iş birliğiyle eğitim süreçlerinde çözümcül yaklaşımlar: Hepimiz Aynı Gemideyiz" çalışma teması kapsamında rehberlik araştırma merkezleri, oluşturdukları psikolojik danışma hatlarıyla her gün öğrencilerin ve velilerin sorularını yanıtlıyor.

Uzmanlar tarafından da bilgilendirme seminerleri düzenlenen programda, "Salgın Sürecinde Veli Olmak", "Verimli Ders Çalışma", "Geleceği Planlamada Aile", "Dijital Ebeveynlik" gibi dikkati çeken konular yer alıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da 17 günlük tam kapanma sürecinde ildeki tüm rehberlik araştırma merkezlerinin öğrenci ve veliler için yoğun bir çalışma içine girdiğini belirtti.

04-05-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş