Arama sonuçları

Öğrenciler için 'askıda fotokopi' uygulaması başladı

Öğrenciler için 'askıda fotokopi' uygulaması başladı

Türkiye genelinde uygulanan askıda ekmek uygulamasından sonra şimdi de Rize’de öğrenciler için askıda fotokopi dönemi başladı.

BirGün'de yer alan habere göre, Rize’de fotokopici olarak hizmet veren işletme bir ilke imza atarak askıda fotokopi devrini başlattı. Özellikle öğrencilere hizmet veren ve öğrencilerin zorluk çektiği ürünlere daha kolay ulaşmasını isteyen Rizeli işletmeci ilginç bir yönteme başvurdu.

ASKIDA EKMEK GİBİ

Askıda ekmek yönetiminden esinlenen işletmeci, askıda fotokopi uygulaması başlattı.

Duvarına "Bu işletmede askıda fotokopi çekimi uygulanmaktadır" yazan işletmeciye bağışta bulunanlar ise hayli fazla.

"ASKIDAKİ YAPRAK SAYISINDAN DÜŞEREK ÖĞRENCİLERE DESTEK OLUYORUZ"

Rize’de 23 yıldır işletmecilik yapan Selim Kandemir  şöyle dedi: “1998 yılından buyana Rize’de öğrencilerimize baskı sektöründe hizmet veriyoruz. 23 yıldır her zaman öğrencilerimizin yanında olmaya çalıştık. Biz nasıl bugüne kadar öğrencilerimize destek olduysak bizimle çalışan müşterilerimizde öğrencilerimize destek noktasında, ekonomik durumu olmayan öğrencilerimize fotokopi olarak destek vermek istedi. Biz de bu olayı gerçekleştirdik. Bölgemizde fırınlarda askıda ekmek olayı nasıl oluyorsa bizde fotokopide ekonomik durumu iyi olmayan öğrenci kardeşlerimize bize gelerek fotokopi çektirdikleri zaman ücret almıyoruz. Askıdaki yaprak sayısından düşerek öğrencilere bir nevi destek oluyoruz.”

Öğrenciliğin zorluklarından bahseden Onur Urelli isimli öğrenci ise askıda fotokopinin yerinde bir uygulama olduğunu dile getirerek “Yardıma ihtiyacı olan kişilere bu şekilde ulaşabiliriz. Öğrencilik hayatı zor. 500 lira ile geçinen öğrenciler var” diye konuştu.

30-11-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş