Arama sonuçları

Öğrencilere idam ipi dağıtan o öğretmen açığa alındı

Öğrencilere idam ipi dağıtan o öğretmen açığa alındı

Öğrencilere idam ipi dağıtan o öğretmen açığa alındı. Öğrencilerinin eline idam ipi vererek, fotoğraf çektiren o öğretmen açığa alındı ve hakkında soruşturma başlatıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Başakşehir'deki bir okulda öğrencilerin eline idam ipi vererek, fotoğraf çektiren öğretmenin açığa alındığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL SORDU

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ekonomi Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının TBMM Genel Kurulundaki 2017 yılı bütçe görüşmelerinde, İstanbul Başakşehir'deki Osmangazi İlköğretim Okulu'nda bir öğretmenin, öğrencilerin eline "idam ipi" vererek, fotoğraf çektirdiğine ilişkin sosyal medyada yer alan haberleri gündeme getirdi.

ORTAK SEMPOZLUM DÜZENLEDİLER

Bu öğretmenin mensubu olduğu vakıfla, Başakşehir Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak yaptıkları bir sempozyum olduğunu belirten Özel, Hükümetin bu konu hakkında Meclis'i bilgilendirmesini istedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, bunu tasvip etmenin mümkün olmadığını vurgulayarak şöyle dedi:  "Kesinlikle kınıyoruz. Olayı kabul edilebilir görmüyoruz, yadırgıyoruz. Öğretmenin açığa alındığı ve hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisini yüce Meclis'e sunuyorum." dedi.

ÖĞRENCİLERİN ELİNE İDAM İPİ VERDİ

İleri Haber’den Tuğba Özer’in haberine göre çocukların eline idam ipi veren ve başka bir karede de onlara asker selamı yaptıran öğretmeninİstanbul Başakşehir’de bulunan TOKİ Osmangazi İlköğretim Okulu’nda görevli öğretmen Aydın Erekmen olduğu ortaya çıktı. Bu fotoğraf da öğretmenin Facebook hesabında da "Ya devlet başa ya kuzgun leşe. Başkan! Adalet istiyoruz" diye paylaşıldı.

Fotoğraf: Twitter

13-12-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin