Arama sonuçları

Öğrencilere ödev verilsin mi?

Öğrencilere ödev verilsin mi?

Öğrencilere ödev verilsin mi? Geçtiğimiz yıllarda MEB, öğrencilere ödev verilememesi uyarısında bulunmuştu. Son olarak Bakan Selçuk ise öğrenciye göre ödev verilmesi gerektiğini belirtti. Uzmanlar ise hiç ödev vermemek yerine kaliteli, iyi planlanmış, ilgi ve ihtiyaçlara göre hazırlanmış az sayıda ödev vermenin doğru olacağı görüşünde. 

ÖĞRENCİLERE ÖDEV VERİLSİN Mİ?
 


Milliyet'ten Ozan Ömer Kadüker'in haberine göre, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Gülşah Batdal Karaduman, “Eğitimde öğrencilerin öğrendikleri bilgileri kalıcı hale getirmesi, pekiştirmesi ve yeni durumlara uyarlayabilmesi için onları aktif hale getiren ev ödevlerinin verilmesi oldukça önemli. Ödev, öğrencinin öğretmeninden dinlediklerini özümsemesine hizmet eden etkinliklerdir. Özellikle eğitimin ilk yıllarında sorumluluk duygusunun gelişmesinde olumlu katkı sağlayan ev ödevleri bireyin kişilik gelişimini de desteklemekte” diyor. 

Karaduman ödevin faydalarını ise şöyle sıralıyor: “Sınıfta kazanılmış bilgi ve becerileri öğrencilere hatırlatır, daha kalıcı olmasını sağlar, başarıyı artırır, özgüvenin artmasına destek olur.” 

HİÇ ÖDEV VERMEMEK YERİNEKaraduman, hiç ödev vermemek yerine kaliteli ve iyi planlanmış az sayıda ödev vermenin daha doğru olacağını belirtt. Karaduman, “Ev ödevi basit ve konuyu özetleyen bir çalışma şeklinde, az ama nemli noktaları içerecek boyutlarda, öğrencinin yaşına, bilgi düzeyine göre olmalıdır” dedi.

17-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş