Arama sonuçları

Öğrencilere ücret şoku. Kalmasalar da yurt parası isteniyor

Öğrencilere ücret şoku. Kalmasalar da yurt parası isteniyor

Öğrencilere ücret şoku. Kalmasalar da yurt parası isteniyor. Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, “Milli Eğitim Bakanı bir an önce öğrencilere, bir yanda da virüsle boğuşan öğrenci ailelerine ve özel yurt işletmecilerine nefes aldıracak bir çözüm bulmak zorundadır” dedi.

ÖĞRENCİLERE ÜCRET ŞOKU: KALMASALAR DA YURT PARASI İSTENİYOR

Öğrencilere fatura gönderen özel yurtların dayanağının ise konu hakkında olumlu görüş veren Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün olduğu ortaya çıktı.

Özel yurtların öğrencilerden ödeme alınıp alınmayacağı konusundaki başvurusu üzerine MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü konuyla ilgili görüş yazısı hazırladı. Bakanlığın yazısında, kayıt yaptıran öğrencilerden 15 Eyül tarihine kadar kurumdan ayrılanlardan hizmet sunum taahhütnamesinde belirlenen yıllık barınma hizmeti ücretinin yüzde 10’unun; 15 Eylül ve sonrasında ayrılanlardan ise barınma hizmeti ücretinin yüzde 30’unun alınacağına ilişkin hüküm anımsatıldı. Bakanlığın yazısında; söz konusu hükümler çerçevesinde sürecin yürütülmesinin gerektiği ifade edildi.

03-04-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş