Arama sonuçları

Öğrencinin kişisel gelişimine göre ders planı yapılmalı

Öğrencinin kişisel gelişimine göre ders planı yapılmalı

Öğrencinin kişisel gelişimine göre ders planı yapılmalı. Öğrencilerin ders çalışmasını sağlamanın bir yolu da onların hedeflerinin belirlenmesi ve kişisel gelişimlerine uygun ders planı yapılmasından geçiyor.

“Öğrenciler neden ders çalışmıyor?” sorusunun yanıtı hep aranır. CharacterIX Kişilik Envanter Kurucu Ortağı ve Psikolojik Danışman Dilek Yücedağ’a göre bunun nedeni onların kişisel gelişimlerine göre ders planı yapılmaması. Yücedağ, şöyle diyor:

ÖĞRENCİNİN KİŞİSEL GELİŞİMİNE GÖRE DERS PLANI YAPILMALI

“Öğrencilerin kişisel gelişimini ön plana alarak ders çalışma programlarının yapılması ve hedeflerinin belirlenmesiyle akademik başarıya ulaşılabilir. Öğrencilerin sadece akademik profilden var olmadığını bilmek gerekiyor. Onların kişisel gelişimini ön plana alarak ders çalışma programlarının yapılması ve hedeflerinin belirlenmesi önemli. Asıl mesele, çocuklarınızın psikolojik kimliğini belirlemek. Sahip olduğu potansiyeller ve potansiyel risklerini ortaya çıkarmak gerekiyor. Böylelikle kişisel hedeflerini oluşturmalarına imkan sağlanabilir.”

 

16-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş