Arama sonuçları

Öğrenmeyi geliştirmek için teknoloji kullanılmalı mı?

Öğrenmeyi geliştirmek için teknoloji kullanılmalı mı?

Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğretmenler, Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Profesyonel Gelişim Semineri’nde buluştu. Seminerin ana konuşmacısı Kanadalı 36 yıllık öğretmen ve Uluslararası Dijital Öğrenme Danışmanı David Miller; 21. Yüzyılda öğrenmeyi geliştirmek için öğretim sürecinde, teknoloji kullanımının büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Sağlık ve Eğitim Vakfı; eğitimcilerin profesyonel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla, geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiği Profesyonel Gelişim Semineri’nin ikincisini düzenledi. “Öğrenmeyi Geliştirmek için Öğretim Sürecinde Teknolojik Araçların Kullanımı” başlıklı seminere, SEV’e bağlı Üsküdar Amerikan Lisesi (ÜAL) ev sahipliği yaptı. SEV Okulları öğretmenlerinin yaptığı çalıştaylara, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen öğretmenler de katıldı.

ANA KONUŞMACI DİJİTAL ÖĞRENME DANIŞMANI DAVID TALLACH MILLER

Bu yıl ikincisi düzenlenen Profesyonel Gelişim Semineri’nin ana konuşmacısı Uluslararası Dijital Öğrenme Danışmanı David Tallach Miller oldu. Kuzey Amerika’da ve farklı ülkelerde 36 yıldır öğretmenlik yapan Kanadalı David Tallach Miller, aynı zamanda son 10 yıldır Niagara İlçe Okul Kurulu ve Ontario Eğitim Bakanlığı’nda Bilgi ve İletişim Teknolojileri Danışmanı olarak görev yapıyor.

'TEKNOLOJİ VE PEDAGOJİ ENTEGRE EDİLMELİ'

Harmanlanmış Öğrenme ve e-öğrenme uygulanmalarının sınıflarda kullanımını destekleyen Miller, teknoloji ve pedagojiyi entegre ederek ürünleri yeniden tanımlıyor. Günümüzde birçok ülkede, öğrencilerin öğrenmeyi sahiplenmesi için, 21. yüzyıl öğrenme ve müfredat tasarımını yenilemekten bahsedildiğine dikkat çeken Miller, “Teknoloji, doğru kullanılırsa, bu ihtiyacı karşılamakta en büyük yardımcı olabilir. Öğrenmeyi geliştirmek için öğretim sürecinde teknolojik araçlarının kullanımı büyük önem taşıyor” dedi.

 

13-12-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş