Arama sonuçları

Öğretmen eğitimi 60 milyon dolarlık sektör yaratacak

Öğretmen eğitimi 60 milyon dolarlık sektör yaratacak

Öğretmen eğitimi 60 milyon dolarlık sektör yaratacak. Türkiye'de özel okullaşma oranlarının hızla yükseldiği ve bunun da özel okullarda öğretmen eğitimi konusunda eğitim veren sektörü hızla büyüterek, milyon dolarlara ulaştıracağı ifade edildi.

Türkiye'de özel okullarda okuyan öğrenci sayısı 1.2 milyonu geçmiş durumda. Özel okul sayısı geçmiş yıllara göre yüzde 40 büyüme sağlayarak 10 binin üzerine çıktı. Bu okullarda ise 134 bin öğretmen çalışıyor. Özel eğitim sektöründe önümüzdeki yıllarda da bu büyümenin yükselerek devam edeceği tahmin ediliyor. Bu büyüme ise özel okullardaki öğretmen eğitimi konusunda hizmet veren sektörün de hızla büyümesine yol açacak.

ÖĞRETMEN EĞİTİMİ 60 MİLYON DOLARLIK SEKTÖR YARATACAK

 

Türkiye'de ilk kez 19-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek eğitim konferans ve fuarı GESS’in ana temalarından biri de özel okullarda öğretmen eğitimi konusu olacak.

GESS Fuarları Proje Direktörü Matt Thompson ise Türkiye’de öğretmen eğitimi konusunda hizmet veren pazarın önümüzdeki dönemlerde de büyümeyi sürdüreceğini vurguluyor. Thompson, “Özel okullardaki öğretmen ve öğrenci oranındaki farklılıktan ötürü, çeşitli paydaşların buralardaki eğitimin büyümesi ve kalitesinin artması için yeni öğretmenlere ve onların eğitimine daha fazla yatırım yapılması yönündeki talepleri artmış durumda” diyor.

Fuara katılacak uzmanlar eğitim konusunda deneyimlerini aktarırken, eğitim konusunda başta teknoloji olmak üzere yer alan ürün ve hizmetler de sergilenecek.

Etkinliğin konferans programı kapsamında ise uluslararası uzmanlar, eğitim yeteneklerini geliştirme, sınıf içinde kişilik, doğaçlama ve yaratıcılık, hafıza nörobilimi, öğretmenlerin profesyonel eğitimi, eğitimde sanal gerçeklik gibi  başlıklarda sunumlar yapacak.

16-10-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş