Arama sonuçları

Öğretmene mazeret ve alan değişikliği müjdesi

Öğretmene mazeret ve alan değişikliği müjdesi

Öğretmene mazeret ve alan değişikliği müjdesi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenlerin uzun süredir beklediği müjdeyi verdi. Öğretmene mazeret ve alan değişikliği müjdesi geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), öğretmenlere mazerete bağlı ikinci il içi ve il dışı atamaları ile alan değişikliği konularında yeniden hak tanındı.

ÖĞRETMENE MAZERET VE ALAN DEĞİŞİKLİĞİ MÜJDESİ

MEB'in internet sayfasında yayınlanan basın açıklamasında, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın onayıyla, öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi kapsamında, mazeret durumuna bağlı iller arası ataması gerçekleştirilemeyen öğretmenlerin durumunun 5 Eylül tarihi itibarı ile yeniden değerlendirileceği bildirildi.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Öğretmenlerin ikinci il içi ve iller arası yer değiştirme başvurularının, 8-12 Eylül tarihlerinde alınacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Alanlar itibarı ile zorunluluk arz eden durumlar dikkate alınarak, öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları ise 18-22 Aralık 2017 tarihlerinde alınacak ve sonuçlar 27 Aralık 2017'de ilan edilecek. Alan değişikliği gerçekleştirilen öğretmenler, 19 Ocak 2018 tarihinden itibaren ilişiklerini keserek, yeni görev yerlerine başlayacaklar."

30-08-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş