Arama sonuçları

Öğretmene şiddeti önleme teklifi Meclis’e gitti

Öğretmene şiddeti önleme teklifi Meclis’e gitti

Öğretmene şiddeti önleme teklifi Meclis’e gitti. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek amacıyla hazırladıkları yasa teklifini Meclis’e sunduklarını söyledi. Geylan, teklifin MHP TBMM Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül’e teslim ettiklerini açıkladı.

Geylan teklifin en kısa sürede hayata geçirilmesini beklediklerini söyleyerek, şöyle dedi:

ÖĞRETMENE ŞİDDETİ ÖNLEME TEKLİFİ MECLİS’E GİTTİ

“Diliyoruz ki, bundan sonra eğitim çalışanlarına yönelik şiddet uygulayanlar gereken müeyyideyle muhatap olurlar ve şiddet olaylarında yapanın yanına kar kalmaz. Artık eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin son bulmasını istiyoruz. Öğretmenlerimiz, her önüne gelenin kolaylıkla ve cüretkârca hakaret edebildiği ya da şiddet uygulayabildiği kimseler olmaktan çıkarılmalıdır. Her zaman söylüyoruz; öğretmene verdiğimiz değer, aslında çocuklarımıza verdiğimiz kıymettir. Toplumun işte bu şuurla hareket etmesi ve öğretmenlerimize muteber bir tutumla yaklaşması gerekmektedir.

Tabii bunun yanı sıra ülkemizi yönetenlerin ve yasa koyucuların da eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti önleyici ve öğretmenlik mesleğinin saygınlığını artırıcı tedbirleri alması gerekmektedir.”

14-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş