Arama sonuçları

Öğretmenler Günü tüm hafta etkinliklerle kutlanacak

Öğretmenler Günü tüm hafta etkinliklerle kutlanacak

Öğretmenler Günü tüm hafta etkinliklerle kutlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yılki 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü, hafta başından itibaren düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, öğretmenler günü dolayısıyla Ankara'da bir hafta boyunca kutlama yapılması için planlama yaptıklarını anlattı. 

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÜM HAFTA ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

Boyaca, etkinliklerin 19 Kasım Pazartesi "öğretmen" konulu fotoğraf sergisi ile başlatılacağını anlattı. Boyacı, 81 ilden seçilen ve mesleğinde fark yaratan 130 dolayında öğretmenin 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 21 Kasım'da Ankara'da olacaklarını ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından kabul edileceğini söyledi.

BU SENE FARKLI OLSUN İSTEDİK

Boyacı, şu bilgileri verdi:

"Bu seneyi biraz farklı kılalım istedik ve öğretmenlerimize 'Ne istersiniz, ne dinlersiniz' diye sorduk. İmkanlar dahilinde olabildiğince onların isteklerini dikkate alarak, konserler, sergiler düzenlemeye gayret gösterdik. 2023 Eğitim Vizyonu'nun üzerinde kurulduğu temel unsur olan öğretmenlerimize ilişkin bir etkinlikler dizisi hazırladık. Umarım öğretmenlerimiz için gerçekten anlamlı bir hatıra olur. Bundan sonra da öğretmenler günümüzü büyük bir festival havasında tüm illerimizde daha iyi daha etkili daha verimli ve öğretmenlerimizin başrolü oynadığı bir süreç içerisinde tesis etmeye çalışacağız.

KONSERLER DE OLACAK

Etkinlikler çerçevesinde, Anadolu Ateşi sahne alacak. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Erol Parlak ile sanatçılar Zara, Seher Dilovan, Buray ve Ankara Çok Sesli Müzik korosu da öğretmenlerimiz için konser verecek.

AYBÜKE ÖĞRETMENİN ANISINA DİNLETİ

 

Bakanlık, bu yılki Öğretmenler Günü etkinliklerinde şehit öğretmenleri de unutmadı. Geçtiğimiz yıl, haziran ayında Batman'daki terör saldırısında şehit olan öğretmen Aybüke Yalçın'ın arkadaşlarının oluşturduğu müzik grubu da Ankara'ya davet edildi. Şehit öğretmen Yalçın'ın arkadaşları hafta boyunca etkinlikler içerisinde yer alarak şehit öğretmenin anısına dinletiler sunacak.

ŞEHİT ÖĞRETMENLERE HATİM OKUTULACAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şehit öğretmenlerin aileleriyle yemekte bir araya gelecek. Türkiye genelindeki bütün imam hatip liselerinde şehit öğretmenler için hatim okunacak. Ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde il milli eğitim müdürlüklerince şehit öğretmenlerin kabri ziyaret edilecek.

16-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş