Arama sonuçları

Öğretmenler tatilde bedelli askerlik yapacak

Öğretmenler tatilde bedelli askerlik yapacak

Öğretmenler tatilde bedelli askerlik yapacak. Bedelli askerlik yapacak öğretmenler isterlerse yarıyıl ya da yaz tatillerinde 21 günlük askerliklerini yapabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada bedelli askerliğe çağrılan öğretmenlere erteleme imkânı sunulduğu belirtildi.

ÖĞRETMENLER TATİLDE BEDELLİ ASKERLİK YAPACAK

MEB açıklaması şöyle:

“Yarıyıl ve yaz tatiline erteleme düzenlemesi” öncesinde temel askeri eğitime çağrılan ve celp dönemine gün sayan öğretmenler, bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvuruda bulunarak 21 günlük temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Millî Savunma Bakanlığının ortak girişimiyle, bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak isteyen öğretmenler, eğitim-öğretim hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla, 21 günlük temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatilinde yerine getirebileceği açıklanmıştı.

ASKERLİK ŞUBELERİNE BAŞVURABİLECEKLER

İlgili düzenlemenin yürürlüğe girmesinden önce celp dönemi gelen ve temel askerlik eğitimi için çağrılan öğretmenlerin durumu konusunda da yeni bir adım atıldı. Millî Eğitim Bakanlığının Millî Savunma Bakanlığıyla yaptığı görüşmeler neticesinde, söz konusu düzenleme öncesinde kalan öğretmenlere de erteleme başvurusu imkanı getirildi. Temel askerlik eğitimine çağrılan öğretmenler, bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvuruda bulunarak temel askerlik eğitimlerini ilgili planlamaya göre yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek.

01-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş