Arama sonuçları

Öğretmenler 'trafik güvenliği' için yarışacak

Öğretmenler 'trafik güvenliği' için yarışacak

Türkiye'nin en uzun soluklu yol güvenliği eğitim programlarından biri Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile  Renault'un yürüttüğü "Sokakta İlk Adımlar" projesi. Şimdi bu projeyi geliştirmek için öğretmenler arasında bir “İyi Uygulamalar Paylaşımı Yarışması” başlatıldı. Ödüllü yarışmaya son katılım tarihi 31 Mart.  Öğretmenler, yarışma dosyalarını il milli eğitim müdürlüklerine iletilecek.

Projenin uygulandığı 41 ilde 1493 okulun 4’üncü sınıf öğretmenlerinin katılımına açık olan yarışma, öğretmenlerin trafik eğitiminde gerçekleştirdikleri örnek uygulamalar ya da materyalleri paylaşmalarını ve bunların yaygınlaştırılmasını amaçlıyor.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, verilen eğitimlerin başarıya ulaşmasında en büyük rolün öğretmenlere düştüğünü söyleyerek, "Öğretmenlerimizin bu konudaki özverili çalışmalarına müteşekkiriz. Şimdi onların, çocuklarımızın Sokakta İlk Adımlar’ı daha iyi anlamaları için geliştirdikleri uygulamaları ve materyalleri ödüllendirmek istiyoruz. En büyük ödül ise bu projenin daha da iyi biçimde uygulanabilmesi için gelecek örnek uygulamalar olacak. Bu uygulamaları önümüzdeki dönemden itibaren, projeyi uygulayan tüm öğretmenlerimizin yararlanmasına açacağız" dedi. 

Proje çocukların erken yaşta yol güvenliği bilinci edinmelerini ve trafikteki risklerle tehditlere karşı farkındalık kazanmalarını amaçlıyor. Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nin de katkı sunduğu projeden bugüne kadar 1 milyon 789 bin öğrenci yararlandı.

 

03-04-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş