Arama sonuçları

'Öğretmenler yenilikçi olmalı'

'Öğretmenler yenilikçi olmalı'

Öğretmenler yenilikçi olmalı diyen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdemöğretmenlerin, öğrencileri için teknolojiyi takip etmeleri ve yeniliklere açık olmaları gerektiğini vurguladı. 

Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Başkent Öğretmenevi'nde "4. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" programına katıldı. Erdem, lisansüstü eğitim, yabancı dil, mesleki deneyim, alan tecrübesi ve akademik yeterlilik gibi birçok kritere göre başvuru yapan adayların, bağımsız değerlendiriciler tarafından değerlendirildiğini söyledi. Erdem, 21. yüzyılın, hayatın her alanında olduğu gibi eğitimde de büyük ve köklü değişimleri beraberinde getirdiğine işaret etti.

Bakanlık olarak değişimleri her alanda takip ettiklerini bildiren Erdem şöyle dedi: "Bakanlığımız bütçe büyüklüğü, istihdam edilen personel sayısı, bütçe sayısı, yapılan derslik sayısı ve okullaşma oranları gibi birçok temel göstergelerde rekor sayılabilecek ilerlemeler sağlamıştır." 

ÖĞRETMENLER NASIL OLMALI?

Erdem öğretmenlerle ilgili olarak da şöyle dedi: "Öğretmenler yenilikçi olmalı, değişim ve gelişimi zamana uydurmalıdır. Öğrenmeyi öğreten yeni nesli yetiştiren öğretmenler olacaktır.Öğretmenlerin, öğrencileri için teknolojiyi takip etmeleri ve yeniliklere açık olmaları gerek."

Erdem, 2015-2019 strateji planında eğitim ve öğretime erişimin yanı sıra kalitenin artırılması ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesinin ana tema olarak belirlendiğini söyledi. 

KİMLER ÖDÜL KAZANDI?

Öğretim yöntem ve teknikleri kategorisi: Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Adım Adım Başarı", "bilimsel ve teknolojik faaliyetler" dalında Üsküdar/Özel Bilfen Üsküdar Fen Lisesi ve paydaş kurum Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Gençlerin Anadolu'nun Botanik Kültürüyle Buluşması" projesiyle ödüle layık görüldü.

Kurumsal kapasitenin geliştirilmesi kategorisi: Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Odak Sistemi", "eğitim öğretime erişim ve yönlendirme"de Muş Bilim Sanat Merkezi "Bilsem, Çocukları Bilimle Buluşturuyor", "olumlu tutum ve davranışların geliştirilmesi" dalında ise Tokat Zile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Pratik Etkin Zümre" çalışmasıyla ödüle değer bulundu.

"Canlı Yem" çalışmasıyla Selami Dicle ile "Fetih Mobiloskop" çalışmasıyla Mustafa Bürcüde ödüle hak kazandı.

01-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş