Arama sonuçları

Öğretmenlere performans ölçümü gelecek

Öğretmenlere performans ölçümü gelecek

Öğretmenlere performans ölçümü gelecek. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlerin hizmet içi eğitime alınacaklarını ve Öğretmen Akademisi’ni yaşama geçireceklerini söyledi. Yılmaz, öğretmenlerle ilgili performans ölçümü sistemi getireceklerini de açıkladı. 

Yılmaz’ın yaptığı açıklamalar şöyle: 

ÖĞRETMENE PERFORMANS, 5’İNCİ SINIFLARA DİL: Öğretmenlerle ilgili performans ölçümü getireceğiz. Ortaokul birinci sınıfları yabancı dil ağırlıklı hale getireceğiz. Mesleki ve teknik eğitime çok daha fazla önem vereceğiz. 

ZORUNLU EĞİTİM 13 YIL OLACAK: Yakalanması gereken hedefi henüz yakalayamadıysak, o eksikliğin sebebi de eğitimden dolayıdır. Allah nasip ederse önümüzdeki dönem ortalama eğitim süresini artıracağız, zorunlu eğitimi 13 yıla çıkaracağız. 

EĞİTİME ERİŞİM ARTTI: Eğitime erişimi artırmak istiyoruz, 2002'deki ilköğretime erişim yüzde 91 iken bugün yüzde 97. İlkokulu bitiren her iki öğrencimizden birisi liseye giderken bugün yüzde 82'si gidiyor. 2002'de yükseköğretime her 100 öğrenciden 14'ü gidebilirken bugün her 100 öğrenciden 41'i gidiyor. İlköğretimde derslik başına düşen öğrenci sayısı 34'den 24'e düştü, ortaöğretimde de 31'den 22'ye düştü. İlköğretimde öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 2002'de 28'di şimdi 17. Ortaöğretimde 18'di, şimdi 12'ye düştü. 

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ZORUNLU: Önümüzdeki dönemde de okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına alacağız, eğitime ayırdığımız bütçeyi artıracağız.

05-06-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş