Arama sonuçları

Öğretmenlerin beklediği karar çıktı

Öğretmenlerin beklediği karar çıktı

Öğretmenlerin beklediği karar çıktı. Yaklaşık 600 bin öğretmen KPSS puanlarının 1 yıl geçerli olmasının kaldırılmasını istiyordu.  Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre bu süre değiştirildi. Öğretmen adayları için geçerlilik süresi bir yıl olan KPSS puanları, yeni bir sınavın yapılamaması durumunda bir sonraki yıl da geçerli olacak.

ÖĞRETMENLERİN BEKLEDİĞİ KARAR ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 bin öğretmen daha atanacağını açıklamasının ardından öğretmen adayları da KPSSS puanlarının bir yıl geçenli olduğunu hatırlatarak, bunun değişmesini istemişti. Konu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a da aktarılmış o da şu açıklamayı yapmıştı:

“Şu andaki  Ömer Dinçer’in Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ile ilgili, ‘Diğer alanlarda iki yıl, öğretmenlikte bir yıl geçerlidir’ diye bir yönetmelik değişikliği var. Cari mevzuat bir yıl gösteriyor. Bu arada bununla ilgili bir kanun çıkması gerekiyor” demişti.

İşte bu değişiklik bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Öğretmenlerin KPSS puanlarının 1 yıl geçerli

Düzenlemeye göre, öğretmen adaylarının KPSS’de elde ettikleri puanların geçerlilik süresinin bir yıl olmasını öngören madde yürürlükten kaldırıldı. Yeni maddede şu ifadeler yer aldı: “Madde 11 - KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS’de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.”

 

15-08-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş