Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

Öğretmenlerin 'Ensar' tepkisi: Seminerlerine katılmayacağız

Öğretmenlerin 'Ensar' tepkisi: Seminerlerine katılmayacağız

Eğitim Sen, Sultanbeyli Ensar Vakfı ve Sultanbeyli Belediye Başkanlığı işbirliği ile Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 2016-2017 eğitim öğretim yılı, yılsonu öğretmen seminer çalışmaları kapsamında düzenlenecek ‘Geçmişten Günümüze Eğitim Modelleri Çalıştayı Programı’na katılmayacaklarını açıkladı.

Eğitim Sen Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre 12-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek seminerlere ortaokullarda görev yapan bütün öğretmenlerin bu programa katılmaları istendi. Ancak sendika, 12 Haziran 2017 tarihinde, adı yakın zamanda öğrencilere tacizle anılan Ensar Vakfının bir şubesi ile birlikte ortaklaşa olarak yürütülen ve öğretmenlerin görevleri arasında yer almayan böyle bir çalışmaya üyelerinin katılmaması kararı aldı. Buna göre söz konusu programa tepkilerin gelmesinin ardından okullara gönderilen yazılar ile katılımın gönüllülük esasına göre olacağı duyurusu öğretmenlerle paylaşıldı.

Sendikadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Çok açıktır ki MEB, bu ve benzeri çalışmalar ile yaşanan skandalların üzerini örtmek istemektedir. Çocuk istismarının engellenmesine yönelik ciddi bir adım atmayan, etkili politika üretemeyen, sorunu sadece suç ve ceza konusu olarak ya da karma eğitime eleştiri zemini olarak görenlerin, söz konusu skandalların tekrarlanmaması için çözüm üretmek yerine Ensar Vakfı’na “iade-i itibar” derdine düşmesi, eğitimin getirildiği yeri gözler önüne sermektedir. Eğitim Sen olarak belirtmek isteriz ki, hükümetin toplum mühendisliğinde taşeronluk yapan vakıf, dernek gibi örgütlerden eşitlikçi, özgürlükçü ve demokrat nesiller yetiştirmek isteyen öğretmenlerin öğreneceği hiçbir şey yoktur! Bu nedenle MEB’e çağrımız, öğretmenlere yönelik bu ve benzeri dayatmalara son vermesidir. Eğitim Sen olarak bu ve benzeri dayatmaları asla kabul etmeyeceğimiz bilinmelidir.”

 

14-06-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin