Arama sonuçları

Öğretmenlerin hizmet içi eğitimleri EBA üzerinden yapılacak

Öğretmenlerin hizmet içi eğitimleri EBA üzerinden yapılacak

Öğretmenlerin hizmet içi eğitimleri EBA üzerinden yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nca illere öğretmenlerin hizmet içi eğitimleriyle ilgili yazı gönderildi. Yazıda, öğretmenlerin mesleki çalışmaları ve hizmet içi eğitim faaliyetlerinin, koruma ve önleme tedbirleri süresince uzaktan eğitim programları ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden gerçekleştirilmesi istendi.

Bakanlık tarafından Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla bu yazı illere gönderildi. Yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün gerçekleştirilen toplantıda, dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüsün etkilerinden korunmak amacıyla bazı tedbirler alındığı hatırlatıldı. Bu tedbirler arasında, MEB'e bağlı eğitim kurumlarında 6-10 Nisan'da uygulanacak ikinci ara tatilin 16-20 Mart'a çekildiğine dikkat çekildi.

ÖĞRETMENLERİN HİZMET İÇİ EĞİTİMLERİ EBA ÜZERİNDEN YAPILACAK

Yazıda, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve hayat boyu öğrenme kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlere yönelik ikinci ara tatil döneminde planlanan mesleki çalışmaların 16-20 Mart'ta gerçekleştirileceği belirtildi. Yazıda, şunlar kaydedildi:

"Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görevli personele yönelik düzenlenen merkezi hizmet içi eğitim faaliyetleri ile valiliklerce planlanan hizmet içi eğitim faaliyetleri, bahse konu virüsün etkilerinden korunmak amacıyla koruma ve önleme tedbirleri süresince 16 Mart'tan itibaren iptal edilmiştir. Ancak yüz yüze hizmet içi eğitim faaliyetlerinden makam onayı veya valilik oluru alınarak açılan ve devam eden eğitimler, koruma ve önleme tedbirleri sonrasında ileri bir tarihte düzenlenmek üzere ertelenmiştir. Öğretmenlerimizin mesleki çalışmalarının ve hizmet içi eğitim faaliyetlerinin koruma ve önleme tedbirleri süresince uzaktan eğitim programları ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden gerçekleştirilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim."

14-03-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş