Arama sonuçları

Okan Üniversitesi Çin ile değişim programı başlatacak

Okan Üniversitesi Çin ile değişim programı başlatacak

Okan Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen Çin Kültür Günü, Çin İstanbul Başkonsolosu Qian Bo’nun katılımıyla gerçekleşti. Açılış konuşmasında Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut “Konfüçyus Enstitümüzü 2013 yılında açtık ancak Çin dil ve kültürü ile ilişkilerimiz çok önceden başladı. Çince Mütercim Tercümanlık Bölümünde kendini Çin kültürüne adamış öğretim üyeleriyle çalışıyoruz. Geçtiğimiz hafta Çin Başkonsolos Bursu Töreni yapıldı. Verilen bursların ezici çoğunluğunu bizim öğrencilerimiz aldı. Kolejimizde de çocuklarımız Çince öğreniyor. Türkiye- Çin ilişkilerinin geliştirilmesi için çalışmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Türkiye ve Çin arasındaki eğitim, kültür ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine katkı sağlanacağını belirterek, “Her yıl Çin’den üniversitemize gelecek 10 öğrenciye biz, 10 öğrenciye Çin’den burs vermeyi planlıyoruz. Biz de öğrencilerimizi Çin’e yollayacağız. Konfüçyus Enstitümüz ile birlikte eğitim ve kültür alanında daha çok çalışma yapacağız. İki ülkenin ilişkilerini geliştirmek için Çin Ekonomik Forumu’nu düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Çin İstanbul Başkonsolosu Qian Bo Eylül 2016’da başladığı görevi boyunca ziyaret ettiği ilk üniversitesinin Okan olduğunu söyledi ve ekledi: “Okan Üniversitesi Çince eğitime önem vermekte, kültürünün pekiştirilmesine katkıda bulunmaktadır. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Çin Başkonsolos Bursu Töreni’nde 18 Okan öğrencisine burs vermekten mutluluk duydum.”

Çin Kültür Günü, Okan Üniversitesi Çince Mütercim-Tercümanlık öğrencilerinin gösterisi ile sona erdi.

19-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş