Arama sonuçları

Okul yöneticiliği sınavı için örnek sorular

Okul yöneticiliği sınavı için örnek sorular

Okul yöneticiliği sınavı için örnek sorular. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca ilk kez düzenlenecek, "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS)" örnek soruları yayımlandı. 

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruda, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile ÖSYM Başkanlığı arasında imzalanan protokol hatırlatıldı. Buna göre ÖSYM tarafından 21 Nisan'da 50 il merkezinde yapılacak 2019-MEB-EKYS için adaylara yardımcı olmak amacıyla hazırlanan örnek sorulara yer verildi.

OKUL YÖNETİCİLİĞİ SINAVI İÇİN ÖRNEK SORULAR

 

Buna göre sınavda çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan test uygulanacak. Sınav süresi 150 dakika olacak. Sınavda, yazılı sınav konuları ve ağırlıkları genel yetenek ve genel kültür yüzde 35, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi yüzde 10, değerler eğitimi yüzde 5, eğitim ve öğretimde etik yüzde 5, eğitim bilimleri yüzde 35, mevzuat yüzde 10 olarak belirlendi. 

10 ÖRNEK SORU HAZIRLANDI

Örnek soru kitapçığında söz konusu konulardan 10 örnek soruya yer verildi.

Adaylar başvurularını, 28 Şubat-11 Mart'ta bir başvuru merkezinden veya "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden yapacak. Başvurular, sınav ücreti yatırılarak tamamlanacak.

2019-MEB-EKYS için geç başvuru günü ise 21 Mart olarak belirlendi.

28-02-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş