Arama sonuçları

Okullar açılmıyor: Uzaktan eğitim 30 Nisan'a kadar uzatıldı

Okullar açılmıyor: Uzaktan eğitim 30 Nisan'a kadar uzatıldı

Okullar açılmıyor: Uzaktan eğitim 30 Nisan'a kadar uzatıldı. Koronavirüs Bilim Kurulu 'eğitim' gündemiyle toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumu değerlendirildi. Okullar 16 Mart'tan itibaren koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı. 18 milyon ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi bir hafta öne çekilen ara tatili yaptı. 23 Mart'tan itibaren ise TRT EBA TV üzerinden uzaktan eğitim alıyor. İlk karara göre okulların 30 Mart'ta açılması gerekiyordu.

OKULLAR AÇILMIYOR: UZAKTAN EĞİTİM 30 NİSAN'A KADAR UZATILDI

İşte Koca'nın açıklaması: 

Anne babalar okullar koronavirüs nedeniyle tatile girdi diye yanlış kanı var. Çocuklarımızın eğitimi devam ediyor. Şu anda eğitim bir süreliğine internet ve TV üzerinden veriliyor. Uygulamayı tatil olarak görmeyin. Çocukların da koruyu öyle anlamalarını önleyin. Verilen ara uzatılacak. 

ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI REFERANS NOKTAMIZ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları şöyle:

Bilim Kurulu ile etraflıca meselenin tartışılması imkanını bulduk. Mesele dünya tarihinde ilk kez karşılaşılan bir mesele. Biz pedagojik olarak bakıyoruz ama birinci referans noktası çocuklarımızın sağlığı.

Eğitimsel olarak ortaya çıkan ihtiyaçları da dünyayı izleyerek tespite çalışıyoruz.

BU HAFTA BİZİM TEST HAFTAMIZDI

Bu hafta bizim test haftamızdı ama önümüzdeki haftadan itibaren çok daha kaliteli, dolu dolu programlarla çocuklarımızın eğitimini yapmaya devam edeceğiz. Bu uzaktan eğitim kısmının dışında da en kısa süre içerisinde yüz yüze eğitimle telafi yapma çalışmalarımız da devam ediyor. Telafinin ne zaman, nasıl olacağı Bilim Kurulumuzun önerileriyle doğrudan doğruya ilgili.

HER TÜRLÜ SENARYOYA HAZIRIZ

Bütün bu çalışmalara baktığımızda, eğitimde elbette kayıplar, eksikler olacaktır. Fakat bütün vatandaşlarımızın, anne babaların müsterih olmasını isterim. Çocuklarınızın her türlü eğitsel ihtiyaçlarının tamamlanması ve telafisi, sınavlar konusunda her türlü senaryoya hazırız. Hiçbir şekilde bir eksik bırakmadan, bu bir maraton koşusudur, bu yolculuğu, koşuyu yürüteceğiz. Kimsenin gereğini yapacağımızdan hiçbir endişesi olmasın. 

Bu çerçevede Bilim Kurulu'nun da önerisiyle evde eğitim sürecini bir müddet daha uzatma ihtiyacı doğdu ve 30 Nisan tarihi ortaklaşa bir kararla ortaya konuldu. 30 Nisan'a kadar okullarımızın tatil olması ve uzaktan eğitimin devam etmesi konusunda bir karar söz konusu. Bizim zaten bir hazırlığımız olduğu için daha da çalışmalarımızı zenginleştirerek gereken her türlü ihtiyacı karşılayacağız.

Her türlü senaryoya hazırız. Sınav da dahil olmak üzere. Uzaktan eğitim 30 Nisan’a kadar uzatıldı. Özel öğretim kursları da bu tarihe kadar uzatıldı.

LGS-YKS ERTELENECEK Mİ?

Sınavların ertelenmesi ya da ertelenmemesi bilimsel kararlara bağlı. Kararlar ne olursa olsun tedbiri hazır. YKS için kararı YÖK ve ÖSYM verir.

LGS'de öğrencilere sadece okulda yüz yüze gördükleri konulardan gireceklerini söylemiştik.

25-03-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş