Arama sonuçları

Okullara müdür atamalarında torpil mi var?

Okullara müdür atamalarında torpil mi var?

Okullara müdür atamalarında torpil mi var? Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullardaki yöneticilerin atanmasına yönelik mülakatlarla ilgili “torpil iddialarını” gündeme getirdi. Yönetici atamaları mülakat sürecinin yarın sona ereceğini k olmasına dikkat çeken Geylan,  herhangi bir erteleme olmazsa sonuçların 7 Mayıs tarihinde ilan edileceğini hatırlattı.

OKULLARA MÜDÜR ATAMALARINDA TORPİL Mİ VAR?

Yönetici mülakatlarında geçtiğimiz yıllarda çok büyük gayri ahlaki tutumlarla karşılaştıklarını söyleyen Geylan şöyle konuştu:

“2016 yılında İstanbul’da milli eğitim müdürlüğünün kurduğu 9 ayrı komisyonun 100 tam puan verdiği 86 kişiden 81’i bir sendikanın üyesi idi. 90 ve üzeri puan alan 214 kişinin de 199’u yine bir sendikanın üyesiydi. Bu şu anlama gelmektedir: Ya İstanbul’daki en yetenekli, en donanımlı, birikimli yönetici adaylarının tamamı bir sendikada toplanmış ya da bu komisyonlarda çekirdek çitler gibi kul hakkı yenilmiş. Kul hakkı yiyen komisyon üyelerini vicdanları ile baş başa bırakıyorum.”

AYNI DÜZEN DEVAM EDECEK Mİ?

Bu yıl yönetici atama mülakatları başlamadan önce Türk Eğitim-Sen’in konuyu sürekli gündemde tutmaya çalıştığını ifade eden Geylan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bakınız; 7 Mayıs tarihinde yönetici atama sonuçları ilan edildiğinde, geçtiğimiz yıllarda yaşanan gayri ahlaki düzenin hala devam ettiğini görürsek, bunun anlamının farklı olacağını düşünürüz. Hala eski pis düzeni devam ettirenlerin amacının, devletimizin yanında saf oluşturmuş olan milli birlik ve beraberlik ruhunu sabote etmek isteyen kripto Fetöcüler olduğunu ilan edecek ve ‘MEB içerisindeki kripto Fetöcüleri temizleyin’ diyeceğiz.”

 

02-05-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin