Arama sonuçları

Okullarda yanan ormanların külleri gösterilecek

Okullarda yanan ormanların külleri gösterilecek

Okullarda yanan ormanların külleri gösterilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu ders yılı açılışında fidan dikmeden önce yanan ormanların küllerinin öğrencilere gösterileceğini söyledi.

Bakan Selçuk, sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada orman yangınlarına değindi ve yeni öğretim yılında bu konuda öğrencilerle yapacaklarını anlattı. Selçuk, “Yok olduktan sonra değil, değer varken bilmekle ilgili ciddi eksikliğimiz var” diyerek, fidan dikmeden önce öğrencilere ormanların küllerini göstereceklerini söyledi.

OKULLARDA YANAN ORMANLARIN KÜLLERİ GÖSTERİLECEK

Selçuk’un mesajı şöyle:

“Okullarda çocuklara doğayı, iklimi, oksijeni, habitatı, toprağı, fidanı her şeyi anlatıyoruz. İçselleştirmeleri için birlikte fidanlar dikiyoruz, ormanlara gidiyoruz. Ama büyük bir eksiğimiz var. Yok olduktan sonra değil, varken değer bilmekle ilgili ciddi bir eksiğimiz var.

Bu yüzden bu yıl ders yılı açılışında fidan dikmeden önce ormanın küllerini göstereceğiz öğrencilere. Bu duyguyla dikilen fidan da, bilgi de tutar. “

Selçuk, İzmir’deki orman yangını ile ilgili olarak da “İzmir için, ağaçlar için, bir ağacın tek bir yaprağı için tarifsiz üzgünüm” dedi.

 

:     

"

 

21-08-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş