Arama sonuçları

Okulları Tanıyalım: Galileo Galilei İtalyan Lisesi: Puanı, Üniversite Başarısı

Okulları Tanıyalım: Galileo Galilei İtalyan Lisesi: Puanı, Üniversite Başarısı

Okulları Tanıyalım: Galileo Galilei İtalyan Lisesi: Puanı, Üniversite Başarısı. Türkiye’de yabancı lise statüsündeki iki İtalyan lisesinden biri olan Galileo Galilei İtalyan Lisesi’nin kuruluş tarihi 1870 yılına dek uzanıyor. Diğer yabancı özel liseler gibi Galileo Galilei İtalyan Lisesi de öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanlarına göre alıyor.

Bakanlık, LGS puanlarını açıkladıktan sonra lise de diğer okullarla birlikte kendi taban puanını duyuracak. Okul taban puanını açıkladıktan sonra puanınız tutuyorsa bireysel olarak ya da on-line okula önce ön kayıt- sonra da kesin kayıt yaptıracaksınız.

LİSENİN TABAN PUANI NEDİR?

2019-2020 öğretim yılı 1. ön kayıt puanını 460 olarak açıkladı. Geçen yıl puanı 390 olan lise bu yıl 70 puan artırdı.

OKULUN EN YÜKSEK VE EN DÜŞÜK PUANI NEDİR?

2018-2019 öğretim yılında 390 açılış puanıyla kayıtlarına başlayan lisenin en yüksek kayıt puanı 431, en düşük puanı ise 350 oldu.

OKULUN DİPLOMASININ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Okul, 2004-2005 öğretim yılında İtalya'daki liselerle denklik belgesi aldı. Mezunlar aldıkları bu diploma ile İtalya’daki özel veya devlet üniversitelerine başvurabiliyor. Yabancı özel lise statüsünde olan okulda eğitim süresi bir yıl İtalyanca  hazırlık olmak üzere 5 yıl. Eğitim dili İtalyanca olan lisede hazırlık sınıfından itibaren İngilizce ve 9. sınıftan itibaren Latince dil dersleri eş zamanlı olarak işleniyor.

YATILI EĞİTİM VAR MI?

Hayır.

OKULUN KONTENJANI NEDİR?

Galileo Galilei İtalyan lisesinin kontenjanı 10 arttı ve 68 oldu. 

ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?

Galileo Galilei İtalyan Lisesi 2019-2020 öğretim yılı ücreti KDV dahil 5 taksit 47 bin 500 TL.

ÜNİVERSİTE BAŞARISI NEDİR?

Mezunları Türkiye’deki devlet ve vakıf üniversitelerine yerleşiyor olsa da yarısından fazlası denklik belgelerini kullanarak, İtalya’daki üniversitelerde öğrenim görüyor.

23-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş