Arama sonuçları

Okulun ilk günü Burcu öğretmenlerine ağladılar

Okulun ilk günü Burcu öğretmenlerine ağladılar

Okulun ilk günü Burcu öğretmenlerine ağladılar. 2019-2020 eğitim yılı 18 milyon öğrenci için başladı. Birçok okulun bahçesinde öğrenciler yaz süresince görmedikleri arkadaşlarıyla sevinç içinde buluştu.

Okulun ilk günü yaşanan bu sevinç Eskişehir Mithat Paşa İlkokulu’nda yerini hüzne bıraktı. Çünkü öğrenciler Eskişehir'de cumartesi günü trafik kazasında 39 yaşında hayatını kaybeden sınıf öğretmenleri Burcu Öğretir’i andı. Anma etkinliğinde öğrencilerin, öğretmenlerinin ardından gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Okul Müdürü Fatma Akın, Öğretir'in geçen eğitim öğretim yılında birinci sınıfları okuttuğunu söyledi. Burcu Öğretir'in okul paydaşlığı dışında diğer velilerle de çok iyi iletişim kurabilen, hayat dolu, sosyal yönü çok güçlü, aynı zamanda Tepebaşı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu'nda yer alan çok yönlü bir öğretmen olduğunu belirten Akın, şöyle konuştu:

"Bugün, 22'nci yılımı geçirdiğim eğitim öğretim yılımın en ağır günü. İlk defa bir okula 'Nasıl gideceğim?' sorusunu sordum kendime. Bugün okula gelmek diğer bütün mesai arkadaşlarım gibi bana da çok ağır geldi. Öğrencilerini 'kuzu sarmalarım' diye severmiş. Herhalde bundan sonra onlar bizim kuzu sarmalarımız olacak. Ne derece yaralarını sarabiliriz bilmiyorum ama elimizden geleni yapacağız."

‘ÖĞRETMENİMİZ NEREDE? SORUSU

Velilerden Arzu Öznur da Burcu Öğretir'in, soyadı gibi kendine yakışan bir insan olduğunu vurguladı. Onun, çocuklara her şeyden önce iyi bir insan olmayı öğrettiğini anlatan Öznur, şöyle dedi:

"Çok neşeli biriydi. Çocuk sevgisi çok fazlaydı. Bize çocuklarla kaliteli vakit geçirmemizi söylerdi, zamanın değerinden bahsederdi. Demek ki çok kısa yaşayacakmış. Hepimizin başı sağ olsun."

Gülden Çimen de kızının, "Anne öğretmenim nerede?" diye sorduğunu belirtti. Ona bunun cevabını vermeye çalıştığını söyleyen Çimen, "Güzel bir dille anlatmaya çalışıyorum, 'Anne belki yalan söylemişlerdir, gidip öğrenir misin?' diyor. Çok iyi bir öğretmendi. Kelimelerle anlatılacak bir şey değil. Başımız sağ olsun." dedi.

Nebi Yılmazbilek idaresindeki 26 DN 482 plakalı otomobil, 7 Eylül'de Eskişehir-Sarıcakaya kara yolunun 10. kilometresinde elektrik direğine çarpmış, kazada sürücü Yılmazbilek ile araçta bulunan Erdinç Ertürk ve Burcu Öğretir olay yerinde yaşamını yitirmişti.

 

10-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş