Arama sonuçları

Okuma oranı arttıkça afakanlar basıyor

Okuma oranı arttıkça afakanlar basıyor

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı katıldığı bir televizyon programında söyledikleriyle büyük tepki çekti. “Türkiye’nin en tehlikeli kesimi okumuşlar” diyen Arı, “Okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor” diye konuştu. 

İşte Arı’nın tepki çeken açıklamaları: 

ÜLKEYİ CAHİL KESİM AYAKTA TUTAR: Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış-sezgi) güveniyorum bu ülkede. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır. Onlar bu yanlışların hiçbirini yapmazlar. Ben bu beyannamenin neresinden tutayım?

ÜLKEYİ ATEŞE SÜREKLEYEN OKUMUŞLAR: (Sunucunun ülkeyi ateşe sürükleyenler okumuş kesim mi? sözleri üzerine): Her zaman olduğu gibiDaha önce Jön Türklerin yaptığı gibi ateşe sürüklüyorlar Türkiye'yi. Türkiye'nin okumuş kesimi, profesörlerden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları.  Ondan gerisi lise. En güvenilir olanları, olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Çünkü zihinleri berrak. Üniversite ve sonrası durum çok vahim çünkü gidişatı okuyamıyorlar, zihinleri bulanık.

BENİ AFAKANLAR BASIYOR: Sultan Hamid devrine geri dönelim, Sultan Hamid, mülkiye olmak üzere Sultanileri kurdu. Yani medreselerde az çok kıt kanaat sadece dini tedrisat olmak yerine, laik eğitimi bütün ülkeye yaydı. Yani Osmanlı aydınlanmasını sağlayan Sultan Hamid'dir. Bu okullarda okuyanlar Sultan Hamid'i devirdiler. Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor. Ben açıkçası korkuyorum, ben her zaman cahil halkın ferasetine güveniyorum.

TRAFİKTE DE EN TEHLİKELİLER OKUMUŞLAR: Ben sürekli Refik Halit gibi gözlem yapıyorum, trafikte en tehlikeli tipler üniversite mezunlarıdır. Bakın normalde hiç okumamış kesimler trafikte bir şey verdiğiniz zaman ona uyarlar, bunlar sürekli tehdit oluşturmazlar. Dünyanın gidişatını göremeyenler okumuşlardır. Okuma oranı arttıkça Türkiye'de olayları tahlil kabiliyeti azalıyor.

TEPKİLER İSTİFA ETTİRDİ

Arı başta sosyal medya olmak üzere bu açıklamalarına gösterilen tepkiler sonucunda istifa etti.

21-03-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş