Arama sonuçları

Ömer Koç: Bu yıl 2.2 milyon TL burs verilecek

Ömer Koç: Bu yıl 2.2 milyon TL burs verilecek

Ömer Koç: Bu yıl 2.2 milyon TL burs verilecek. Türk Eğitim Vakfı (TEV) bu yıl bursta rekor kırıyor. TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer M. Koç, bursların süreceğini belirtti. Koç, “Daha önceki yıllardan devam edenlerle birlikte eğitimine destek olduğumuz bursiyerlerimize, 2018-2019 öğretim yılında toplam 2 milyon 200 bin Lira burs ödemesi yapılacak” dedi.

ÖMER KOÇ: BU YIL 2.2 MİLYON TL BURS VERİLECEK

Türk Eğitim Vakfı (TEV) 2018-2019 eğitim yılında Üstün Başarı Bursu’nu almaya hak kazanan bursiyerlerini kamuoyuna tanıttı. 57 başarılı genç bu seçkin bursu kazanarak geleceğin liderleri arasına katıldı. TEV Üstün Başarı Bursu ile eğitim hayatına devam eden gençlerin sayısı 192’ye ulaştı.

52 YILDIR DESTEK VERİYOR

52 yıldır eğitime destek veren TEV, geleceğin liderleri olarak görülen üstün başarılı öğrencilerin desteklenmesi amacıyla 2007 yılında hayata geçirdiği Üstün Başarı Burs Fonu’ndan 2018-2019 eğitim yılında faydalanacak isimleri kamuoyuna tanıttı. 28 ilden toplam 57 öğrenci, TEV Üstün Başarı Bursu’nu almaya hak kazandı. Böylelikle halen bu burstan yararlanan genç sayısı 192’ye yükseldi.

ÖMER KOÇ: GENÇLER EN ÖNEMLİ SERMAYE

Basın toplantısına, TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer M. Koç, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, TEV Yönetim Kurulu Üyeleri, TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, TEV Bağışçıları ve burs almaya hak kazanan başarılı gençler katıldı.

Türk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer M. Koç, bir ülke için en önemli sermayenin, o ülkenin geleceğini şekillendirecek gençler olduğunu söyledi. Koç, sözlerini şöyle sürdürdü.

Türk Eğitim Vakfı ailesinin bir parçası olmaktan son derece gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Vakfımızın kuruluşundan bugüne kadar, eğitim görmek isteyen fakat maddi gücü yetersiz kalan yüz binlerce çocuğumuza destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Vakfımızın 40. kuruluş yılında hayata geçirdiğimiz TEV Üstün Başarı Bursları ile üstün başarılı ve liderlik özellikleri taşıyan gençlerimizi destekliyoruz. Daha önceki yıllardan devam edenlerle birlikte eğitimine destek olduğumuz bursiyerlerimize, 2018-2019 öğretim yılında toplam 2 milyon 200 bin Lira burs ödemesi yapılacak.’’

ÖĞRENCİLERE NASIL SESLENDİ?

Koç, bağışçılarına teşekkür ederken burs almaya hak kazanan öğrencilere de şöyle seslendi. “Hepimize bu heyecanı yaşatan, gerek menkul ve gayrimenkul varlıklarını vakfımıza bağışlayarak, gerek bireysel ve kurumsal imkanları seferber ederek ülkemizin eğitimine büyük hizmet eden tüm hayırseverlere huzurunuzda şükranlarımızı sunuyoruz. Değerli gençlerimiz, sizler; Cumhuriyet'in ilke ve inkılaplarına sadık, demokrasiye inanan, laik, adil, yenilikçi, kendine güveni tam, hür fikirli gençler olarak, memleketimiz ve insanlık için önemli işler yapacak olan yarının liderlerisiniz. Sizlere Ulu Önderimizin ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!’ öğüdünü hatırlatarak, azminize ve başarma isteğinize olan inancımızı ifade etmek istiyorum. Öğrenimlerinizi tamamladıktan sonra gerçekleştirecekleriniz, tüm bilim ve eğitim camiası için örnek ve yol gösterici olacak, ülkemize ve insanlığa fevkalade faydalar sağlayacaktır. Sizin değerli katkılarınızla gelecekte daha da müreffeh ve aydınlık bir ülkede yaşayacağımıza eminim.”

YURT İÇİNDE 250 BİN BURSİYER

TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı da yurt içinde 250 bine  yaklaşan burs sayısı olduğunu söyleyerek, şunları dile getirdi:

“Milli Eğitimin hizmetine sunduğumuz eğitim kurumları, uluslararası kuruluşlar ve üniversiteler tarafından vakfımıza sağlanan önemli işbirlikleri, yurt dışı burslarımız, mezunlarımızın iş, akademi ve sosyal hayatta her sene katlanarak artan gurur verici başarıları, yüksek lisans ve doktora programlarımız başarılı çalışmalarımızın göstergesidir. Üstün başarı bursu projemizi hayata geçireli tam 12 sene oldu ve bugüne kadar toplam 646 gencimiz vakfımızdan bu bursu almaya hak kazandı. Yeni bursiyerlerimiz ülkemizin 28 farklı ilinden gelerek ailemize katıldılar. İşte bu çeşitlilik, Vakfımızın Türkiye’nin vakfı olduğunun en güzel göstergesidir. Türk Eğitim Vakfı’nın amacı, sıradan olmayan gençlerin iyi yetiştirilmelerini sağlamaktır. Onların yeterli sayıda olmaları ve hak ettikleri liderlik noktalarına gelmeleri sonucu, ülkemizin geleceği güvence altına alınmış olacaktır. Ne kadar çok kaliteli insan yetiştirebilirsek, memlekete o nispette hizmet etmiş olacağız. Burs almaya hak kazanan arkadaşlarımızı kutluyor, nice başarılarını duymayı heyecanla bekliyoruz.”

EN YÜKSEK BURS MİKTARI OLDU

Türkiye’de verilen en yüksek miktarlı burs olma özelliğine sahip olan TEV Üstün Başarı Bursu ile öğrencilere ayda ortalama 1.200 TL’lik eğitim desteği sağlanıyor. 2007 yılında hayata geçirilen TEV Üstün Başarı Bursu’ndan bugüne kadar toplam 646 genç faydalandı.

 

15-02-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş