Arama sonuçları

Önyargılı olmayın tek soruyla binlerce adayın önüne geçin

Önyargılı olmayın tek soruyla binlerce adayın önüne geçin

Önyargılı olmayın tek soruyla binlerce adayın önüne geçin. 2 milyonu aşkın aday için üniversite için sınav maratonu başlıyor.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) birinci oturumu olan ve 30 Haziran Cumartesi yapılacak Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) 2 milyon 381 bin 784 aday başvurdu. Bu adaylar 7 bin 884 binadaki toplam 129 bin 291 salonda sınava girecek.

1 Temmuz Pazar gerçekleştirilecek ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testleri'ne (AYT) başvuran aday sayısı da 2 milyon 19 bin 853 oldu. Bu adaylar da 6 bin 746 binadaki toplam 108 bin 470 salonda sınava girecek.

Aynı gün öğleden sonraki oturum olan Yabancı Dil Testi'ne (YDT) başvuran 131 bin 453 adayın ise 779 binadaki 6 bin 418 salonda sınava alınacak.

 

ÖNYARGILI OLMAYAN TEK SORUYLA BİNLERCE ADAYIN ÖNÜNE GEÇİN

Her sınavda adayların önyargıları onlara puan kaybettiriyor. Daha hiç sorulara bakmadan "Nasılsa yapamayacağım" diyerek, belli soruları çözmeme kararı veriyor. Bu eğitim sayısal öğrencilerinde sosyal, sözel öğrencilerinde de fen sorularına yönelik oluyor. Oysa önyargılı oldukları bu testlerden çözecekleri bir soru bile onların binlerce adayın önüne geçmesine,ve sıralamada yükselmelerine neden oluyor.

Üstelik de bu yıl tüm adayların katılacağı Temel Yeterlilik Testi'nde (TYT) soruların değerleri de eşit olacak. TYT'de Türkçe ve Temel Matematik testlerinin puanların hesaplanmasında ağırlığı yüzde 33, Fen Bilimleri ile Sosyal Bilimler testlerinin de yüzde 17 olacak. Bu durumda da her sorunun ağırlığı da aynı olacak.

 

BU SORULARI ‘YAPAMAM’ DEMEYİN

 

Bu yüzden de sınav sorularının tümüne bakın. Unutmayın sıralama sınavlarında çok zor sorular olabileceği gibi çok kolay sorular da yer alıyor. Her testten mutlaka yapabileceğiniz sorular çıkacak.

 

28-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş