Arama sonuçları

​ÖSYM mobil uygulamaları erişime açıldı

​ÖSYM mobil uygulamaları erişime açıldı

ÖSYM mobil uygulamaları erişime açıldı. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, Mobil Aday İşlemleri Sistemi (AİS) ve Mobil Görevli İşlemleri Sistemi’ni (GİS) erişime açıldı.

Adaylar artık akıllı cihazlarına yükleyecekleri ÖSYM Aday işlemleri mobil uygulaması ile ‘ais.osym.gov.tr’ web adresinden yapabildikleri tüm işlemleri yapabilecekler. Sınav görevlilerimiz de akıllı cihazlarına yükleyecekleri ÖSYM Görevli İşlemleri mobil uygulaması ile ‘gis.osym.gov.tr’ web adresinden yapabildikleri tüm işlemleri yapabilecekler.

ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI ERİŞİME AÇILDI

AİS mobil uygulaması üzerinden başvuru ve tercihlerini yapabilecek olan adaylar, bunlara ilişkin güncelleme ve görüntüleme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecekleri gibi sınav sonuçlarını ve yerleştirme sonuçlarını da  uygulamadan görüntüleyebilecekler. Ayrıca adaylar, ÖSYM’ye gönderecekleri dilekçelerde kullanılan evrak referans numarasını da mobil uygulama üzerinden alabilecekler. Aynı zamanda şehit veya gazi yakınlık bilgileri SGK üzerinden sorgulanabilecek ve muafiyet hakları olan adaylar sınavlara ücret ödemeden başvuru yapabilecekler.

BİLDİRİM GÖNDERME ÖZELLİĞİ VAR

AİS mobil uygulamasıyla adaylar, takip ettikleri sınavlara ilişkin bilgilere daha kolay ulaşabilecekler. ÖSYM Mobil uygulamasının adaylara sunduğu yeniliklerden biri de bildirim gönderme özelliği. Bu özellik sayesinde adaylar telefonlarına gelecek bildirimle açıklanan sınav sonuçlarından anında haberdar olacak ve başvuru tarihlerini kaçırmadan işlem yapabilecekler. Adaylar, 2020-YKS dahil, başvuru süreci devam eden sınavlara başvuruları mobil uygulama üzerinden yapabilirler.

Uygulama aracılığıyla adaylar şifre değişikliği, adres ve iletişim, eğitim ve sağlık bilgilerini güncelleme işlemlerini yapabilecekleri gibi, sınav ve yerleştirme takvimi sayesinde takip ettikleri sınavlara ilişkin bilgilere daha kolay ulaşabilecekler.

Adaylar, uygulamalara https://www.osym.gov.tr/mobil.html adresinden ulaşabiliyorlar.

11-02-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş