Arama sonuçları

ÖSYM ‘sıralama’ isyanını duydu

ÖSYM ‘sıralama’ isyanını duydu

ÖSYM ‘sıralama’ isyanını duydu. Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava giren öğretmenler günlerdir sosyal medyada Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nin (ÖABT) branş sıralamasının açıklanmasını bekliyordu. Sosyal medyada da “Sıralamam ne oldu ÖSYM?” başlığı ile kampanya başlatan öğretmenlerin sesini sonunda ÖSYM duydu.

Öğretmen olarak atanabilmek için adayların girdiği ÖABT branş sıralaması nihayet açıklandı. ÖSYM, 2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı’na (2016 KPSS-ÖABT) katılan adayların, sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarını ÖSYM'nin internet adresinden öğrenebilecek.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, 2016 KPSS-ÖABT'ye katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarının, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne yansıtıldığı belirtildi.

KİMLİK NUMARALARI İLE SIRALAMA ÖĞRENİLEBİLECEK

Adayların, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceği ifade edilen duyuruda, branş bazında sıralamaların, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulduğu, kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkan veren bir hizmet olduğu aktarıldı.

Branş sıralamalarının, adayların YÖKSİS'de kayıtlı güncel eğitim bilgilerine göre yapıldığı vurgulanan duyuruda, görüntülenen sayfanın belge niteliği taşımadığı, her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgilerin esas alındığı kaydedildi.

Bu blog AA abonesidir

26-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin