Arama sonuçları

ÖSYM sordu: Bizden memnun musunuz?

ÖSYM sordu: Bizden memnun musunuz?

ÖSYM sordu: Bizden memnun musunuz? ÖSYM, 81 il merkezi sınav koordinatörlüklerinde "memnuniyet" anketi yaptı. Adaylara verilen hizmetten memnun olup olmadıklarını sordu. Anket sonuçlarında adayların, çalışanların yaklaşım ve tutumundan yüzde 95.3 oranında memnun olduğu belirlendi.

ÖSYM, bu yılın başından itibaren adayların hem çağrı merkezinden hem de tüm illerdeki sınav koordinatörlüklerinden aldığı hizmete yönelik memnuniyet anketini düzenli şekilde yapmaya ve kamuoyu ile paylaşmaya başladı.

ÖSYM SORDU: BİZDEN MEMNUN MUSUNUZ?

81 il merkezi sınav koordinatörlüklerinden hizmet alan 4 bin adayla yapılan ankette, koordinatörlük çalışanlarının adaylara yaklaşım ve tutumundan duyulan memnuniyet oranı yüzde 95.3 oldu.

Sınav koordinatörlüğünün sunduğu hizmetin kalitesinden adayların yüzde 93.9'u memnun kalırken, erişim kolaylığıyla ilgili memnuniyet oranı ise yüzde 89 olarak tespit edildi. 

Adayların buradaki çalışanların bilgi, deneyim ve sorun çözme becerilerinden ise yüzde 94.7 oranında memnun oldukları ölçüldü. 

SINAV GÖREVLİLERİNE DE SORULACAK

Ayrıca bu hafta 81 il merkezinde sınav görevlilerinin sınav koordinatörlüklerinden aldıkları hizmete yönelik aynı anketten yapılacak. 

Her iki anket sonuçları birlikte değerlendirilerek tüm illerdeki sınav koordinatörlüklerinin verdiği hizmetin kalitesinin iyileştirilmesiyle ilgili önlemlerin alınması planlanıyor.

 

07-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş