Arama sonuçları

ÖSYM’den YGS adaylarına ‘kimlik’ uyarısı

ÖSYM’den YGS adaylarına ‘kimlik’ uyarısı

2017 YGS adayları dikkat! İki aşamalı üniversiteye geçiş sisteminin ilk aşaması olan Yükseköğretim Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek adaylar için ÖSYM uyarıda bulundu. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre adaylardan mevcut nüfus cüzdanları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar düzenlenen 15 gün süreli “Geçici Kimlik Belgesi” ile de sınava girebilecek. İşte ÖSYM’den yapılan açıklama: 

“İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olan kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar 15 gün geçerli “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenmektedir. Bu süreyi düşünerek, kimlik değişikliği talebi olan adayların yeni kimlik kartı edinme işlemlerini sınav günlerine bırakmamaları önem taşımaktadır.

Adaylar mevcut Nüfus Cüzdanları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar yukarıda belirtilen nedenlerle düzenlenen 15 gün süreli “Geçici Kimlik Belgesi” ile de sınava girebileceklerdir.”

20-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş