Arama sonuçları

Ahşap oymacılık sanatıyla el becerilerini geliştirdiler

Ahşap oymacılık sanatıyla el becerilerini geliştirdiler

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde bir lisenin bünyesinde kurulan atölyede özel eğitime gereksinim duyan gençler, ahşap oymacılık sanatını öğrenerek el becerilerini geliştirdi.

Susurluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin idarecileri, hafif düzeyde zihinsel engelli öğrencilerinin zorluk çekerek başka okullara gitmesinin önüne geçmek için 2016 yılında sınıf oluşturdu.

EL BECERİLERİ İÇİN

İdarecilerin, "Meslek Liseleri Yenileniyor, Engelleri Kaldırıyor" adlı projeyle 2018'de Güney Marmara Kalkınma Ajansından aldığı 70 bin lira hibe desteği sayesinde sınıf daha iyi imkanlara kavuşturuldu.

Öğrencilerin sosyalleşmesi ve kendilerini geliştirmesi konusunda çalışma yapan okul yönetimi, mobilya bölümünü de derslere dahil etti.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilen 15 Nisan'a kadar hafta içi her gün altışar saat eğitim alan 10 öğrenciye Türkçe ve matematik eğitiminin yanı sıra ahşap işlemecilik dersleri verildi.

Sehpalar, çerçeveler, küçük mücevher kutuları, süs eşyaları yaptırılarak el becerilerinde önemli ilerlemeler kaydedilen özel gereksinimli öğrenciler, uzaktan eğitim sürecinde de yakından izleniyor.

Öğretmenlerinin belirli periyotlarda telefonla görüntülü arayıp kendileri ve yakınlarından hem ödevleri hem diğer sorumlulukları hakkında bilgi aldığı öğrencilerle haftada bir gün birer saatlik çevrim içi görüşme yapılıyor.

MEZUN OLDUKLARINDA SERTİFİKA VERİLİYOR

Lisenin müdürü Mehmet Karahan,okula kayıtlı olup özel sınıfta eğitim öğretim gören öğrencilere mezun olduklarında sertifika verdiklerini söyledi. Karahan, bu öğrencilere yüz yüze eğitim döneminde okuma yazmanın yanı sıra haftada 15 saat iş eğitimi ve meslek ahlakı dersi verdiklerini belirtti.

19-04-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş